Elis Vesik

Helilooja, EHL liige 2013. aastast
Sündinud 22.04.1986

vesikelis@gmail.com
elisvesik.weebly.com

Elis Vesik alustas kompositsiooniõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 2008. aastal Helena Tulve juures ning omandas samas magistrikraadi 2015. aastal Helena Tulve ja Toivo Tulevi juhendamisel. Aastatel 2012–2013 täiendas ta end Lyoni Kõrgemas Rahvuslikus Konservatooriumis (Conservatoire National Supérieur Musique et Danse de Lyon) Michele Tadini, Robert Pascali ja Luca Antignani juhendamisel. Ta on osalenud mitmetel meistrikursustel Fabio Cifariello Ciardi, Luca Francesconi, Michelangelo Lupone, Yann Robini, Bernhard Ganderi, Tapio Tuomela, Jean Geoffroy, Klaus Langi jne juhendamisel. Vesikul on 2009. aastast ka bakalaureusekraad eesti filoloogia erialal Tallinna Ülikoolist, kus lisaerialana õppis ka audiovisuaalset kompositsiooni.

Elis Vesik on kirjutanud peamiselt kammermuusikat erinevatele koosseisudele. Tema teosed on olnud Eesti Muusika Päevade, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sügisfestivali ja Eesti Heliloojate Festivali kavades, samuti kõlanud erinevates Lyoni kontserdipaikades. Tema orkestriteoseid on esitanud Tallinna Kammerorkester (dirigent Atvars Lakstīgala) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkester (dirigent Toomas Vavilov).

Olulisemad teosed ja loomingulised saavutused

2013. aastal valiti Vesik ühe noore heliloojana osalema Kiievi Muusikafestivali muusikafoorumil “Orient ja oksident”, kus kõlas ka tema Keelpillikvartett. Vesiku teos “Impacts” tšellole ja kontrabassile pälvis 2014. aastal Viini muusika- ja esituskunstide ülikooli rahvusvahelisel heliloojate suveakadeemial peapreemia, millega kaasnev tellimusteos – “To Become a Tree” tuli ettekandele 2016. aasta suveakadeemia raames Viinis Arnold Schönbergi keskuses.

Elis Vesik valiti üheks kümnest heliloojast, kelle uus orkestriteos kõlab 2017. aasta suvel Prantsuse Raadio filharmooniaorkester ja dirigent Pierre-André Valade dirigeerimisel Ircami Manifeste festivali raames.

Täiendavat infot leiab:

Soundcloud
Eesti Muusika Infokeskus