Vestlusõhtu Toivo Tuleviga: “Helilooja, kes sa oled?”

Homme, 14. septembril, äratatakse festivali Eesti Muusika Päevad raames taas ellu vestlussari “Helilooja, kes sa oled?” ERR 1. stuudios kell 16.

Tallinna programmi avab vestlusõhtu helilooja Toivo Tuleviga, mille eesmärk on tutvustada muusikahuvilistele tänaste Eesti heliloojate mõtteid ja muusikat. Loodetavasti saab pilt selgemaks nii neile, kes neid heliloojaid veel ei tunne kui ka neile, kes juba tunnevad.

Toivo Tulev (1958) on omapärase ja sugestiivse stiiliga helilooja. Tema tee muusikamaailma pole olnud ladus ja sirgjooneline, võib-olla on see andnud põhjust sügavamalt asjade ja nähtuste taha vaadata.

Tulevi viimase aja vokaalloomingust väärivad märkimist vokaal-instrumentaalsuurvormid “Lamentatsioonid” (2011), “Magnificat” (2013), Brno Filharmooniale loodud “So Shall He Descend” (2018) ning Los Angelese Filharmoonia saja aasta juubeliks valminud “I Heard the Voices of Children” (2019).

2017. aastal pälvis Toivo Tulev teose “Black Mirror” (2016) eest Eesti Heliloojate Liidu ja LHV parima uudisloomingu preemia “LHV Au-tasu”.

Toivo Tulevi vestluskaaslane on Eesti Heliloojate Liidu esimees Märt-Matis Lill.

Vestlus toimub eesti keeles.

Vestluse salvestab Klassikaraadio. “Helilooja, kes sa oled?” vestlusõhtu on Klassikaraadio eetris 29.09 kell 21.