Age Veeroosi muusikaga ooperiprojekt GRID Berliinis

Foto: Erik-Jan Ouwerkerk

Helilooja Age Veeroos ning eesti muusikud osalevad Berliini kaasaegse ooperi projektis GRID. Tegemist on Berliini Kaasaegse Ooperi (ZOB – Zeitgenössische Oper Berlin) korraldatava igaaastase muusikateatri projektikonkursi Operare võidutööga 2010. Lavateos jutustab suurlinna elust ja ängistavast vastuolust virtuaalse ning reaalse maailma vahel, sellesse on põimitud ulatuslik videoinstallatsioon ning elektronmuusikat nii elavas esituses kui ka fonogrammina.

„Grid“ projekti meeskonda kuuluvad helilooja Age Veeroos (Eesti), stsenarist ja lavastaja Korneel Hamers (Belgia), videokunstnik Julian Bergheim (Saksamaa), lavakujundaja Julia Rommel (Saksamaa). Rahvusvahelises ooperiseltskonnas teeb kaasa palju eesti muusikuid: Andres Köster (tenor), Riivo Kallasmaa (oboe), Jandra Puusepp (saksofon), Roomet Jakapi (Sprechstimme), Taavi Kull (dirigent), Tammo Sumera (helirežissöör) ja Ave Sikk (repetiitor). Lisaks neile on kaastegevad eesti heliloojatega varemgi koostööd teinud flötist Richard Craig (Šotimaa), sopran Celine Hänni (Šveits) ja kontrabassist Lars Burger (Saksamaa).

Etendused toimuvad 21. ja 22.aprillil Berliinis Kulturbrauerei Kesselhausis ning lavastust loodetakse näidata ka Eestis, Kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi raames. Lavastuse valmimist on toetanud Eesti poolt Kultuurkapital, Kultuuriministeerium ja Välisministeerium. Lisainfo: siin ja siin.