Age Veeroosi teos “Ma olen suur kuu su silmapiiril” nomineeriti ECCO kontserdi rahvahääletusele

Foto: Mall Kullamaa
Foto: Mall Kullamaa

Euroopa Heliloojate ja Laulukirjutajate Ühendus ECSA nomineeris Age Veeroosi teose “Ma olen suur kuu su silmapiiril” (2020) Euroopa Kaasaegsete Heliloojate Orkestri (ECCO) kontserdile. 2. veebruaril Brüsselis toimuva kontserdi 60-minutiline kava koostatakse rahvahääletuse põhjal. Enim hääli saanud teosed kannab ette viiest löökpillimängijast koosnev ansambel Slagwerk Den Haag.

Hääletada saab SIIN. Iga e-posti aadressi kohta saab registreerida vaid ühe hääle. Hääletamine on avatud Kesk-Euroopa aja järgi kuni 9. detsembri keskööni. 

Age Veeroosi teose pealkiri “Ma olen suur kuu su silmapiiril”/“I Am The Big Moon On Your Horizon” (2020) viitab optilisele illusioonile (niinimetatud kuuillusioon), mille kohaselt kuu tundub silmale suurem siis, kui see asub madalal horisondil.

“Seda mõtet seostasin kogemuste või ilmingutega, mis oma otsekui vales suuruses ja liigses läheduses paistavad jõulised ja vahest koguni hirmutavad. Kui aga muuta perspektiivi ja paigutada neid asju mõttes distantsile, vaadelda ja piiritleda neid kaugemalt ja lähemalt, võivad need muutuda meile tuttavamaks ja arusaadavamaks,” kirjeldab Veeroos.

Age töötab vabakutselise helilooja ning kompositsiooni ja muusikatehnoloogia õppejõuna. Ta on Eesti Heliloojate Liidu ja Elektroonilise Muusika Seltsi liige, konkursi Noor Helilooja ja Loomelabori suvekooli eestvedaja. Age on õppinud kompositsiooni EMTAs Eino Tambergi ja Helena Tulve juhatusel ning Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis Wolfgang Rihmi käe all ning osalenud IRCAMi kursustel Pariisis ja Salvatore Sciarrino meistriklassis Roomas jm.

ECSA on aktiivsete ansamblite, orkestrite ja muusikatööstuse spetsialistide võrgustik, mis toetab heliloojate ja esinejate vahelist loomingulist dialoogi pakkudes võimalust arendada oskusi rahvusvahelisel tasandil kogenud ansamblitega. ECSA korraldatud ECCO kontserdid on pühendatud kaasaegse muusika esitamisele ja edendamisele.

Varasematel aastatel on rahvusvaheline žürii valinud ECCO kontsertidele Eestit esindama heliloojad René Eespere (2017, Viin), Helena Tulve (2018, Brüssel), Ülo Krigul (2018, Belgrad), Tatjana-Kozlova Johannes (2019, Stockholm), Elis Hallik (2020, Brüssel).