Algab muusikalis-kirjanduslik kontserdisari “Heli ja keel”

MTÜ Muusikasõprade Selts alustab 18. novembril uue muusikalis-kirjandusliku sarjaga „Heli ja keel“. Sarja läbiv teema on Eesti kultuuriruumis erilised perekonnad, kus isad ja pojad ning isad ja tütred on tuntud kirjanikud ning heliloojad. Sari algab novembris Doris ja Hillar Kareva loominguga, teisel kontserdil jaanuaris tulevad esitusele Maarja Kangro luule ja Raimo Kangro muusika, kolmandal kontserdil märtsis kõlab Peeter Volkonski ja Andrei Volkonski looming ning sari lõpeb maikuus Märt-Matis Lille ja Jaan Kaplinski teostega. Muusikat esitavad silmapaistvad eesti interpreedid ja tekste loevad autorid ise. Sari toimub koostöös Tartu kirjandusfestivaliga „Prima Vista“. Sarja eesmärk on tekitada erinevate kultuurivaldkondade vahelist koostööd ja sünergiat, hõlmata laiemat publikut ning pakkuda erilisi kultuurielamusi.

Sarja avakontserdid toimuvad pühapäeval, 18. novembril 2012 kell 18 Tartu Ülikooli aulas ja esmaspäeval, 19. novembril 2012 kell 19 Hopneri majas. Esinevad Kristina Kriit (viiul), Toomas Vavilov (klarnet), Ivar Tillemann (trompet), Madis Metsamart (vibrafon, ksülofon), Diana Liiv (klaver), Doris Kareva (sõna). Kavas on Doris Kareva “Harmoonia tund” ja valik luulet ning Hillar Kareva Kontsertpala trompetile ja klaverile, “Lamento” trompetile, “Neli tuult” viiulile ja klaverile; sonaat klarnetile ja klaverile ning “Neli Gemmi” ksülofonile, vibrafonile ja klaverile.

Täpsemat infot kontserdisarja kohta leiab kodulehelt www.kammermuusika.ee, piletid on müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal. Sarja toetab Kultuurkapital.