Algab Resonabilise kontserdisari “ReVisioon IV”

Nurgad (Foto: Tarvo Hanno Varres)

Laupäeval, 3. detsembril kell 16 toimub Resonabilise sarja “ReVisioon IV” avakontsert nn Okasroosikese lossi Palmisaalis, aadressil Uus tn 19 asuva maja II korrusel. ReVisioon on ansambli Resonabilis 2006. aastal alguse saanud kontsertsarjade ahel, mis seovad visuaalseid kunste ja muusikat. Esimese kontserdi kavas on Tarvo Hanno Varrese fotoseeria „Nurgad“. Muusika poolelt tulevad ettekandele Eugene Birmani “defixio2” häälele, flöödile, kandlele ja tšellole, Salvatore Sciarrino “L’orologio di Bergso”n sooloflöödile, Helena Tulve “Silmaja” soolokandlele, Antti Auvinen “Allusion fragments” häälele, flöödile, kandlele ja tšellole ning Ülo Kriguli “Meine ernste Wandlungen” häälele, flöödile, kandlele ja tšellole.

Sarja “ReVisioon IV” puhul on muusika visuaalne partner fotograafia. Sarja on kaasatud neli fotokunstnikku: Tarvo Hanno Varres, Gabriela Liivamägi, Marge Monko ja Krista Mölder. Fotograafiat eksponeeritakse erineval moel – väljapanekuna seintele, käest-kätte liikuvate piltidena, projitseerituna seintele, ekraanile, lakke. Publikul on võimalus liikuda, vahetada kohti, kuulata ja vaadata seda ja sealt, kus antud hetkel tundub kõige sobivam. Eesmärk on eemalduda rangest esinejad-publik või väljapanek-näitusekülastajad olukorrast, põimida ühtseks tervikuks kunstiliselt väärtuslikud teosed ning pakkuda inimestele eripärast, tugevat ning sügavalt personaalset kunstielamust.

“ReVisioon IV” toimub erilises kohas – nn Okasroosikese lossi Palmisaalis. See omamoodi õhustikuga ruum ja koht ning sealne suurepärane akustika aitavad kaasa, et kaotada tavalised kontserdi või näituse tavapärased piirid, ning iga kuulaja-vaataja saab end tunda vabalt ja hästi. Sari toimub koostöös Sõltumatu Tantsu Ühendusega ning jätkub 2012. aastal.