Algas kandidaatide esitamine “LHV uue heliloomingu Au-tasule 2022”

Žürii esinaine Tiia Teder, laureaat Rasmus Puur. Foto: Rene Jakobson

Alates tänasest, 8. veebruarist saab esitada kandidaate “LHV uue heliloomingu Au-tasu” preemiale, mis tunnustab möödunud aasta nüüdismuusika uudisteoseid.

Erakapitali toel tunnustatakse ühte Eesti nüüdismuusika heliloojat rahalise stipendiumiga, mis antakse välja festivalil Eesti Muusika Päevad (EMP). Möödunud aastal osales konkursil rekordiliselt 52 teost 42-lt heliloojalt ning preemia pälvis Rasmus Puuri “Viiulikontsert”.

Seitsmendat korda välja antava preemia eesmärk on väärtustada aktiivseid eesti heliloojaid ja esile tuua rahvusvahelist kõlapinda vääriv uus helitöö. “LHV uue heliloomingu Au-tasule” saavad kandideerida eesti autorite möödunud aastal maailmaesiettekande saanud teosed. Preemiaks on 6000-eurone stipendium ja klaasikunstnik Mare Saare loodud trofee. Möödunud aastatel on preemia pälvinud heliloojad Liisa Hirsch, Toivo Tulev, Erkki-Sven Tüür, Helena Tulve, Märt-Matis Lill ja Rasmus Puur.

„LHV Au-tasu on eesti muusikamaastikul erakordne ja tulevikku vaatav algatus. Kaalukausil on meie tänases ajas sündinud helilooming, uued ideed ja värsked mõtted. Muusika on teatavasti Eesti visiitkaart maailmas,“ ütleb 2021. aasta žürii esinaine Tiia Teder.

Erasektori järjepidev panus Eesti nüüdismuusikasse on märkimisväärse tähtsusega ja annab tunnustust kogu nüüdismuusika valdkonnale. 2016. aastal alanud koostöö LHV ja Eesti Muusika Päevade vahel on õnnestunud tunnustusavaldus Eesti heliloojatele. 

LHV turundusjuhi Margit Kotkase sõnul on eesti heliloojad näidanud, et väärivad suuremat esile tõstmist: „See on alati meeldiv, et LHV uue heliloomingu Au-tasule on kandideerinud nii palju heliloojaid väge erinäolise loominguga. Muusika abil ekspordivad heliloojad Eestit ja meie kultuuri laia maailma ja nii muudab meie nüüdismuusika kindlasti Eestit suuremaks,“ kommenteeris Kotkas.

2022. aasta “LHV uue heliloomingu Au-tasule” saavad kandideerida eesti heliloojate kirjutatud teosed, mille esiettekanne oli 2021. aastal. Konkursile võivad esitada kandidaate nii üksikisikud, muusikakollektiivid kui ka muusikaorganisatsioonid. Kandidaatide esitamine kestab kuni 7. märtsini Eesti Muusika Päevade kodulehel.

Laureaat selgub 22. aprillil Estonia kontserdisaalis Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserdil. Festival Eesti Muusika Päevad toimub tänavu hübriidses formaadis 16.- 24. aprillini 2022 Tallinnas, Tartus ja Laulasmaal ning toob publikuni üle 20 esiettekande. Festivali kunstilised juhid on Helena Tulve ja Timo Steiner. Tartu programmi kuraator on Märt-Matis Lill. Tänavuse festivali teema on “Teisiti”.

“LHV uue heliloomingu Au-tasu” korraldaja on Eesti Heliloojate Liit. Konkursi partnerid on Eesti Muusika Infokeskus, Klassikaraadio ja ERR.

Lisainfo ja konkursi tingimused

Vaata Eesti Muusika Infokeskuse 2021. aasta uudisteoste nimekirja

Lisainfo:
Iti Teder
Eesti Muusika Päevad
LHV Au-tasu 2022 koordinaator
iti@helilooja.ee
Tel +372 5466 7689