Algas kandidaatide esitamine “LHV uue heliloomingu Au-tasule”

Foto: Rene Jakobson / renejakobson@hotmail.com

Alates 8. veebruarist saab “LHV uue heliloomingu Au-tasu 2023” preemiale nomineerida heliteoseid, mille esiettekanne oli aastal 2022. Autasuks on 6000 eurot, millele lisandub klaasikunstnik Mare Saare loodud trofee. 

2016. aastal alguse saanud LHV ja Eesti Muusika Päevade (EMP) koostöö on end tõestanud vajaliku tunnustusavaldusena Eesti heliloojatele ja kogu nüüdismuusika valdkonnale. Varasematel aastatel on preemia pälvinud heliloojad Liisa Hirsch, Toivo Tulev, Erkki-Sven Tüür, Helena Tulve, Märt-Matis Lill, Rasmus Puur ja Jüri Reinvere.

Žürii esinaise Tiia Tederi sõnul on LHV Au-tasu on olnud eesti heliloomingule juba 8 aastat väga hea katalüsaator, inspireerija ja innustaja. Möödunud aastal nomineeriti konkursile 68 teost 40-lt heliloojalt. Preemia pälvis Jüri Reinvere teos “Vom Sterben der Sterne. Symphonische Notizen für Orchester”, mis tuli esiettekandele Baieri Raadio Sümfooniaorkestri esituses Münchenis. Žürii eritunnustuse pälvis Krõõt-Kärt Kaevu teos “Glimpses”, mille esmaettekanne toimus Royaumont Abbey’s.

Tänavu on žürii koosseisus Talvi Hunt, Johanna Mängel, Kaspar Mänd, Märt-Matis Lill ja Jüri Reinvere. Kandidaate saavad esitada kollektiivid, organisatsioonid ja eraisikud sõltumata asukohariigist. Kandidaatide esitamine Eesti Muusika Päevade kodulehel kestab kuni 10. märtsini. Kandidaadi esitamiseks tuleb täita ANKEET. Preemia antakse välja 28. aprillil Estonia kontserdisaalis festivalil Eesti Muusika Päevad “Hing ja Vaim”.

Festival Eesti Muusika Päevad toimub 26. aprillist 7. maini hübriidformaadis 12 päeva jooksul Tallinnas, Tartus ja Laulasmaal. Esmakordselt on festivalil kaks teemat,  Hing ja Vaim. Tallinna ja Tartu kontsertprogrammides on erinevad rõhuasetused, mis samas teineteist täiendavad ja ühist tervikut loovad. Kontserdid toimuvad saalides koos publikuga, aga on osaliselt jälgitavad ka videoülekande vahendusel EMPi kodulehel. Ettekandele tuleb 22 Eesti helilooja uudisteost Eesti tippkollektiivide esituses. Festivali kunstilised juhid on Helena Tulve ja Timo Steiner. Tartu programmi kuraator on Märt-Matis Lill.

“LHV uue heliloomingu Au-tasu” korraldaja on Eesti Heliloojate Liit. Konkursi partnerid on Eesti Muusika Infokeskus, Klassikaraadio ja ERR. Preemiafondi toetab LHV.

Lisainfo ja konkursi tingimused
Hea ülevaate möödunud aasta uudisteostest saab Eesti Muusika Infokeskuse nimekirjast.

 

Lisainfo:
Iti Teder
Eesti Muusika Päevad
LHV Au-tasu 2023 koordinaator
iti@helilooja.ee
Tel +372 5466 7689