Algas konkurss Artur Lemba nimelisele loomingulisele stipendiumile

Foto: © EMIK

Kultuuriministeerium kuulutas välja konkursi Artur Lemba nimelisele loomingulisele stipendiumile. Stipendiumit makstakse Lemba teoste kasutamisest laekunud autoritasudest ning sellega toetatakse heliloomingu, klaveri ja muusikateaduse erialade üliõpilasi.

„Artur Lemba nimeline stipendium toetab muusikatudengite loomingulist tegevust, samuti annab võimaluse Lemba loomingu või temaga seotud tegevuste uurimiseks. Mõtteliselt hoiab stipendium ka järjepidevust meie muusikaloos – Artur Lemba kui viljakas helilooja ja väljapaistev pianist on kindlasti eeskuju ka tulevastele muusikaelu suunajatele ning järelkasvule,“ rääkis Kultuuriministeeriumi muusikanõunik, valikukomisjoni juht Ivo Lille.

Stipendiumit võib taotleda üliõpilane, kes õpib täiskoormusel ning kelle õpingud on seotud heliloomingu, klaveri või muusikateaduse erialadega, mille lõpetamisel antakse riiklikult tunnustatud diplom.

Stipendiumi suurus on 2000 eurot. Stipendiumide määramisel hindab komisjon taotleja eelnevat loomingulist tegevust, stipendiumi kasutamise eesmärki, taotluse motiveeritust ja erialalisi akadeemilisi tulemusi. Lemba stipendiumi annab koos Eduard Wiiralti nimelise stipendiumiga laureaatidele 28. detsembril Tallinna Muusika- ja Balletikoolis MUBA üle kultuuriminister Piret Hartman.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb esitada Kultuuriministeeriumile digiallkirjastatud avaldus koos loomingulisi eesmärke ja stipendiumi planeeritud kasutust tutvustava motivatsioonikirja, loomingulist ja erialast tegevust tutvustava kokkuvõtte ning tõendiga õppimise kohta. Taotlused palume saata hiljemalt 28. novembriks e-posti aadressile min@kul.ee. Täpsemate tingimustega saab tutvuda ministri käskkirjas.

Kultuuriministeerium kui Artur Lemba autoritasude seadusjärgne pärija asutas stipendiumi 2018. aastal. Viimati olid 2020. aastal stipendiumi laureaadid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikateaduse ja muusikakorralduse eriala tudeng Anita Maasalu, muusika interpretatsiooni õppekaval klaverierialal õppiv Evita Lohu ning heliloomingu ja muusikatehnoloogia õppekaval heliloomingu suunal õppiv Liisa Hõbepappel.

Lisainfo
Ivo Lille
Kultuuriministeeriumi muusikanõunik
628 2252
ivo.lille@kul.ee