Arvo Pärt on Grammy nominentide hulgas

Arvo Pärt (Foto: Peeter Langovits)

Arvo Pärdi teos “Adam’s Lament” on nomineeritud mainekale muusikaauhinnale Grammy parima nüüdismuusika teose kategoorias. Samuti on teos esitatud parima kooriesituse kategoorias ning parima klassikalise muusika produtsendi kategoorias (ECM-i juhi Manfred Eicheri produtsenditööde hulgas). Grammy kandidaadid on ka Neeme Järvi ja Tõnu Kaljuste. Arvo Pärdi teose “Adam’s Lament” esitavad Läti Raadio Koor, Vox Clamantis ja Sinfonietta Riga Tõnu Kaljuste dirigeerimisel. Teos valmis kahe kultuuripealinna – Istanbul 2010 ja Tallinn 2011 – tellimustööna ja tuli esiettekandele 7. juunil 2010 38. Istanbuli rahvusvahelise muusikafestivali raames. Teose andis plaadina välja ECM. Grammy laureaadid kuulutatakse välja Los Angeleses Staples Centeris 26. jaanuaril 2014.

Lisaks Arvo Pärdile on samas kategoorias nomineeritud Magnus Lindbergi Klaverikontsert nr 2, Esa-Pekka Saloneni Viiulikontsert, Maria Schneideri “Winter Morning Walks” ja Caroline Shaw Partiita 8-le häälele. Aastal 2011 kandideeris Grammy auhinnale samas kategoorias Pärdi Sümfoonia nr 4 “Los Angeles”.

Tänavu nomineeriti Grammyle ka Tõnu Kaljuste parima ooperisalvestise (Kleibergi “David & Bathsheba”) ja kooriesituse (Arvo Pärdi teose “Adam’s Lament” Eesti Filharmoonia Kammerkoori, Sinfonietta Riga, Tallinna Kammerorkestri. Läti Raadio Koori ja Vox Clamantisega) eest. Neeme Järvi kandideerib preemiale aga orkestri- (Göteborgi sümfooniaorkester) ja kooriesituse (BBC Walesi koor) kategoorias.

Informatsioon kõigi nominentide kohta on siin: http://www.grammy.com/nominees