Arvo Pärt valiti Suurbritannias aasta heliloojaks

Arvo Pärt (Foto: Peeter Langovits)

12. mail jagati Londonis Royal Albert Hallis 2011. aasta Briti klassikaauhindu (Classic Brit Awards). Aasta heliloojaks valiti Arvo Pärt. Helilooja oli galaõhtul isiklikult auhinda vastu võtmas ja pidas ka väikse tänukõne, teatab Rahvusvaheline Arvo Pärdi Keskus.

Briti klassikaauhindade nominendid kuulutati välja 7. aprillil ning preemiaid anti välja seitsmes kategoorias. Lisaks kuuele aasta artistile anti tänavu välja ka aastakümnendi artisti auhind. Arvo Pärt oli nimetatud aasta helilooja tiitlile koos kahe teise kandidaadi – Eric Whitacre‘i ja Karl Jenkinsiga.

Briti muusikatööstusi ja -esindajaid ühendav organisatsioon The BPI loodi 1973. aastal ning Briti klassikaauhindu jagatakse alates 2000. aastast, hindamaks ja tunnustamaks kõiki muusikavorme klassikalisest kaasaegse ja crossover‘ini, ooperist filmimuusika ning rahvamuusikast teatrini. Auhindadega tunnustatakse muusikuid ja muusikakollektiive nii rahvuslikul kui ka rahvusvahelisel areenil. Briti klassikaauhindu anti välja 12. korda.

Aastal 2003 pälvis Arvo Pärt Briti klassikauhinna kaasaegse muusika kategoorias teose „Orient & Occident“ eest. 2010. aastal pälvis rohkesti tähelepanu tema ECM-ile salvestatud 4. sümfoonia.