Avati Eesti filmimuusika andmebaas www.filmmusic.ee

Tallinn Music Week, PÖFF ja Eesti filmitööstuse klaster avasid just täna filmimuusika heliloojate andmebaasi www.filmmusic.ee, millest saab töövahend rahvusvahelistele filmivaldkonna spetsialistidele. Andmebaasiga leheküljel www.filmmusic.ee on juba liitunud päris mitmed EHLi liikmed: Ardo Ran Varres, Helena Tulve, Malle Maltis, Liis Viira, Mirjam Tally, Sven Grünberg, Robert Jürjendal, Ülo Krigul. Andmebaas muidugi laieneb edaspidi, koostajatega saab ühinemiseks kontakteeruda aadressil info@filmmusic.ee.

26. novembril toimub Von krahlis pidu, mille eesmärk on filmimuusikaga tegelevaid muusikuid rahvusvahelisele filmitööstusele esitleda. Üles astuvad Argo Vals, Faun Racket, Jakob Juhkam, Lauri-Dag Tüür, Mari Kalkun, Rainer Jancis, Sinine, Tiit Kikas ja oma karjääri esimese live-kontserdi andev Wolfredt. Peo piletid on alates reedest, 16. novembrist hinnaga 7 EUR müügil Piletilevi müügipunktides üle Eesti ning kontserdiõhtul kohapeal.

Tänavuse PÖFFi raames raames jõuab Tallinnasse ligi 400 väliskülalist üle maailma: festivali programmis osalevate filmide esindajad – filmitegijad ja näitlejad, võistlusprogrammide žürii, PÖFF Industry Days panelistid ja filmituru partnerid, sh produtsendid Jaapanist, Koreast ja Kanadast. Lisaks Baltikumi filmitegijad, produtsendid, levitajad, rahastajad ja fondide esindajad, kes osalevad südmusel Baltic Event.

“Pole kahtlustki, et Eesti nüüdismuusika kuulub maailma paremikku. Isegi niivõrd, et suvel saime Koreast koostööettepaneku esitleda nende tippprodutsentidele meie heliloojaid eesmärgiga kasutada tulevastes Lõuna-Korea filmides Eesti muusikat. Olen täiesti kindel, et meie unikaalne, põhjamaist kargust ka elektroonilist muusikat ühendav helikeel suudab edukalt konkureerida maailma tippudega juhul, kui seda piisavalt tutvustada. Just seda me koostöös Tallinn Music Weekiga PÖFFi väisavatele Euroopa, Aasia ning Hollywoodi filmitöösturitele teha soovime”, kommenteerib PÖFFi filmitööstuse programmi juht Sten Saluveer.

Veebileht www.filmmusic.ee on praeguseid silmapaistvamaid helikunstnikke ja autoreid koondav digitaalne keskkond, millest kujuneb Eesti filmimuusika “visiitkaart” rahvusvahelise filmitööstuse ja kirjastajate jaoks. Veebikeskkonnast saab töövahend, mis koondab endas ligi 30 parimat aktiivselt tegutsevat Eesti filmimuusikaloojat ning täieneb jooksvalt Eesti filmimuusika tegijate tutvustuste, filmograafiate ja helilõikudega. Lisaks Von Krahlis toimuvatele kontsertesinemistele on heliloojatel ja autoritel võimalik ennast ja oma muusikat 26. novembril filmitööstusele tutvustada ka fokusseeritud pitching sessioonil, mis toimub vahetult enne kontsertpeo algust.

Eesti filmimuusika veebikeskkonna loomise ning kontsert-esitluse koostööpartnerid on PÖFF, Tallinn Industry Days, Eesti filmitööstuse klaster, Kanada Suursaatkond ja Tallinn Music Week. Sündmust rahastab EAS ja Euroopa Regionaalarengu Fond.