Corelli Music alustab hooaega Märt-Matis Lille uudisteosega

Agentuuri Corelli Music hooaja 2011/2012 avamise kontsert-etendustel 28. septembril kuni 2. oktoobril tuleb esiettekandele Märt-Matis Lille uudisteos „Armastajad ja elupõletajad“ – ilmalik müsteerium, mis põhineb Tallinna legendidel ning Toompeal ja all-linnas aset leidnud tõestisündinud lugudel. Need üleloomulikud ja isegi kummituslikud juhtumised viivad kuulaja läbi mitmete sajandite: teele minnakse ristiusu-eelse Kalevi haua legendi juurest, jätkatakse eri võimude ja vallutajate aegsete lugudega ning lõpuks jõutakse möödunud sajandisse.

Teose esitavad barokkansambel Corelli Consort (eri ajastute pillidel) ning jutustaja Nero Urke, kelle kanda on kõigi legendide tegelaste ja kummituste rollid. Libreto on Tallinna legendide põhjal kirjutanud Jan Kaus. Ilmaliku müsteeriumi lavastaja on Taago Tubin, kunstnik Liisa Soolepp ning valguskunstnik Revo Koplus. Kontserdid toimuvad kolmapäeval, 28. septembril kell 19, reedel, 30. septembril kell 21.30 ning pühapäeval, 2. oktoobril kell 19 Toompeal, Ungern-Sternbergide linnapalees ehk Teaduste Akadeemia saalis (Kohtu 6).

Teoses on kasutatud järgmisi legende: Tallinna linna rajamine, Aadlik Thuwe matmine, Niguliste kiriku muumia,
Kuradi pulm, Varjusurnute varjupaik, Toompea kummitus, Hermanni ja Margarita lugu, Lornjetiga mees.

Corelli Consort mängib läbi aegade Tallinna linnas kasutusel olnud eri ajastute pillidega, kaasaegsesse muusikasse põimitakse vana helikeelt. Õhtu avaosas saab kuulda kõrgbaroki ajastu meistriteoseid (Corelli, Purcell, Meder), mida mängiti samades Toompea saalides ja salongides juba sajandite eest.