Eduard Tubina muuseumi avamine Alatskivi lossis

Laupäeval, 18. juunil avatakse Alatskivi lossis pidulikult Eduard Tubina Muuseum. Muuseumi avatseremoonia algab kell 14 kontserdi ja muuseumi tutvustavate sõnavõttudega. Kontserdil kõlavad Eduard Tubina teosed “Esimene kiri Ingile”, Keelpillikvartett, “Eleegia” , ballaad “Ylermi”, “Ballaad Mart Saare teemale”, Sonaat nr. 2 ning Prelüüd viiulile ja klaverile. Esinevad Tartu Ülikooli kammerkoor Triin Kochi juhatusel, Tartu Keelpillikvartett, bariton René Soom ning pianist Tanel Joamets. Külaliste seas on ka Eduard Tubina poeg Eino Tubin perega.

Eduard Tubina Muuseum valmis Alatskivi lossi teise korruse tubades 2011. aasta kevadel Alatskivi valla ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi koostöös. Muuseumi ekspositsioon annab ülevaate Eesti ühe kuulsama helilooja Eduard Tubina elust ja loomingust.

Ekspositsiooni algus tutvustab tuntud muusikategelasi, kes koos Tubinaga Tartus Heino Elleri juures õppisid, nn Tartu koolkonda – Eduard Oja, Alfred Karindi, Olav Roots, Karl Leichter. Muuseumis on vaatamiseks ja kuulamiseks Tubina käsikirjad, salvestised, raamatud, tutvustatakse tema loomingu interpreete, Tubinaga seotud muusikainstrumente, heliplaate, teatrikavandeid. Samuti on võimalik vaadata Tubina enda tehtud filme ja fotosid. Kammersaalis toimuvad loengud ning kontserdid. Infoarvutist on huvilistel võimalik saada täielik loetelu Tubina loomingust, sirvida tema 100. sünniaastapäevaks koostatud virtuaalnäitust ja virtuaalfotoalbumit.