Eesti heliloojad festivalil “Sounds New” Canterburys

20.-29. mail Canterburys toimuval uue muusika festivalil “Sounds New” tuleb ettekandele Tatjana Kozlova, Malle Maltise ja Timo Steineri uudisteosed. Festival “Sounds New” kannab tänavu pealkirja BALTIC+. Festivali peakülaline on seekord on Arvo Pärt, mistõttu tema ansambli- ja kooriteoseid ning koguni suurvorme esitavad oma kontsertidel London Sinfonietta, Taani Metsasarvetrio, Amsterdami Tšellooktett, Cambridge’i Kuningliku Kolledži koor ja Filharmoonia Orkester jt. Festivali sissejuhatuseks näidati Dorian Supini Arvo Pärdist vändatud dokumentaalfilmi “24 prelüüdi ühele fuugale”. Omaette kontserdi annab Ansambel U:. Paralleelselt toimub ka Balti muusikale ja muusikateadusele pühendatud konverents.

Eesti heliloojate esiettekanded kõlavad 29. mail Christ Church University Chapelis ansambli CoMA kontserdil.
Kavas on Tatjana Kozlova uus avatud koosseisule kirjutatud teos “30 scales and Postlude”, Malle Maltise uudisteos “Counterflow” ning esiettekandes kuuleb ka Timo SteineriMerekaanoni”. Lisaks on kontserdi kavas Erkki-Sven TüüriThe Changes Are Taking Shape”. Malle Maltis ja Timo Steiner osalevad ka neli päeva kestvas festivali residentuuris heliloojatele, pealkirjaga „Estonian Adventure in Sound“.

Ansambel U: on oma kontserdi kavasse 28. mail Augustine Hallis eesti heliloomingust võtnud Arvo PärdiDiagrammid”, Märt-Matil LilleMu nuttev hääl on sügistuul”, Helena Tulvestream 2a” ja Tatjana KozlovaHorisontaalid”. Lisaks esitab ansambel seade Vladimir Tarnopolski teosest “O Pärt – Op Art”, Antti Auvineni “Kaarea” ning Colin Matthewsi, Oliver Knusseni ja George Benjamini teose “A Purcell Garland”.

Koostöös “Sounds New” festivaliga korraldab Canterbury Christ Church University 26.–28. mail rahvusvaheline konverentsi “Balti muusika ja muusikateadus”, kus käsitletakse Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Ester Mägi ja Erkki-Sven Tüüri loomingut. Eesti muusikateadlastest osalevad Urve Lippus, Saale Kareda, Kerri Kotta ja Heli Reimann.

Tantjana Kozlova (1977)  Horisontaalid (2010)
Antti Auvinen (1974)    Kaarea (2006/2009)
Arvo Pärt (1935)      Diagrammid sooloklaverile (1964)
Vladimir Tarnopolski (1955)   O Pärt – Op Art (1992), seade klarnetile, viiulile, tšellole, bassflöödile, vibrafonile ja klaverile(1992)
Helena Tulve (1072)    stream 2 (2009)
Colin Matthews (1945) Oliver Knussen (1952), George Benjamin (1960)
     A Purcell Garland klarnetile, viiulile, tšellole ja klaverile (1995)
Märt-Matis Lill (1975)  My Weeping Voice is the Wind of Autumn (2005)