Eesti Heliloojate Festival tähistab Galina Grigorjeva juubelit autorikontserdiga

Galina Grigorjeva (Foto: Eestifoto)

Eesti Heliloojate Festival tähistab Galina Grigorjeva juubelit autorikontserdiga, mis toimub reedel, 7. detsembril kell 19 Tartu Jaani kirikus. Juubelikontserdil kõlavad Grigorjeva ”Elu öö” (”Nox vitae”) meeskoorile, ”Quasi niente” flöödile ja löökpillidele, ”Lament” plokkflöödile ning ”Palve” (”Molitva”) ja soolosonaat ”Recitativo accompagnato” tšellole. Kõrvuti Grigorjeva loominguga tuleb ettekandele Nikolai Kedrovi (1871–1940) “Meie Isa palve” meeskoorile. Esinevad Eesti Rahvusmeeskoor dirigent Mikk Üleoja juhatusel, solistidena astuvad üles Galina Grigorjeva pikaajalised loomingulised partnerid Allar Kaasik (tšello), Ulla Krigul (orel) ja Monika Mattiesen (flööt), samuti Brita Reinmann (löökpillid).

2. detsembril 50. sünnipäeva tähistanud Grigorjeva on Eesti Heliloojate liidu liige aastast 1994. Simferoopolis sündinud helilooja on enne Eestisse Lepo Sumera magistriõppesse jõudmist õppinud muusikat Odessas ja Peterburis.

Eesti Heliloojate Festivali kunstiline juht Monika Mattieseni sõnul on Galina Grigorjeva muusika tähendusväli oma müstilisuses selgelt hoomatava tuumaga. “Tuumaks on Sõna, mis nii instrumentaal- kui vokaalmuusikas peegeldub läbi vene õigeusu vaimuliku muusika prisma,” lisab Mattiesen. Grigorjeva muusika stiilimääratlus võiks olla uusselgus – üheaegselt täpne, puhastunud, fookuses ja selginenud.

Eesti Heliloojate Festival on üks Eesti suurimaid nüüdismuusikafestivale. Festivali toetavad Tartu linn, Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital ja Kohaliku omaalgatuse programm. Festivali kunstiline juht on Monika Mattiesen.