Eesti helilooming festivalil „Tallinna Tornid“

25.–27. augustil toimuval festivalil „Tallinna tornid“ on võimalus osa saada kolmest eesti heliloominguga täidetud kontserdist, kus esinevad ETV tütarlastekoor Aarne Saluveeri juhatusel, Una Corda ning Resonabilis. Omalaadne uue formaadiga festival „Tallinna tornid“ rändab kontsertidega tornist torni ning tutvustab nõnda linna kuulsat ja täienenud „kilukarbisiluetti“, lisades ajaloo- ja arhitetuuriväärtustele muusikalise elamuse. Kogu festivali “Tallinna tornid” kavaga on võimalik tutvuda agentuuri Corelli Music veebilehel.

Festival pakub nii piletitega kontserte kui ka mitmeid ühislaulmisi, viies kokku professionaalse muusikavaldkonna ja osalemisrõõmu kõigile. Esmakordselt on kontserdipaikadena kasutuses pilvelõhkujad, linna silueti uued dominandid: Radisson Blu hotell, Tallinna katusekorrus ja SEB Panga peamaja saal 23. korrusel. Festivali omapärane lõppakord on muusikalised üllatused Lillefestivalil ja esimest korda Tallinna kesklinnas toimuval Muinastulede ööl Lennusadamas koos tuletervituse saatmisega üle mere teisele tänavusele Euroopa kultuuripealinnale Turule. Ühe olulise märgina tähistab festival ka Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 20. aastapäeva Pika Hermanni jalamil südamliku tasuta koorikontserdiga.

ETV tütarlastekoori kavas on isamaalised laulud Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 20. aastapäeva puhul. Kõlavad Siiri Sisaski „Mis maa see on?“, Mart Saare „Meie elu“, Miina Härma „Ei saa mitte vaiki olla“, Valter Ojakääru „Mu ema“, samuti terve hulk teoseid Veljo Tormiselt („Sakste sõim“ ja „Laulud pulmades õpitud“ tsüklist „Kolmteist eesti lüürilist rahvalaulu“, „Lauliku lapsepõli“, „On hilissuvi“ ja „Üle taeva jooksevad pilved“ tsüklist „Sügismaastikud“, „Laulusild“, „Sampo tagumine“, „Kitsas kiik“, „Kiigel kartlik“ ja „Õunapuu“ tsüklist „Kiigelaulud“ ning „Ringmängulaul“ tsüklist „Ingerimaa õhtud“) ning mitmed laulud Olav Ehalalt („Vaid see on armastus“, „Ma tahan olla öö“ ja „Kodulaul“). ETV tütarlastekoor Aarne Saluveeri juhatusel esineb Reedel, 26. augustil kell 19.30 Kuberneri aias, Pika Hermanni jalamil. Kontserdipäeval kell 16–19 on külastajatele avatud ka Pika Hermanni torn, kuhu pääseb Kuberneri aia kaudu.

Ansambel Una Corda ehk Liis Viira harfil, Kristi Mühling kandlel ja Ene Mühling klavessiinil esineb SEB Panga peamaja 23. korrusel laupäeva, 27. augusti pärastlõunal kell 13.30. Eesti muusikast tulevad ettekandele Cyrillus Kreegi „Õnnis on inimene“, Mirjam Tally „Struktuurid“ kandlele (1996) ja „Joon“ Una Cordale (2006/2007), Peeter Süda Gigue (à la Bach) (1918–1919), Raimo Kangro Klaverisüit op. 1 (1968), Arvo Pärdi „Variatsioonid Arinuška tervenemise puhul“ (1977), René Eespere „Sõbralik sarž“ (1985) ja Ester Mägi „A tre“ (1991). Enamik teostest on Una Corda omapärasele näppepillidest koosevale koosseisule seadnud ansambliliikmed ise.

Resonabilise kavas on Tatjana Kozlova „Köielkõndija“ (2009), Age Veeroosi „Enesekaotus“ (2002), Helena Tulve „North Wind, South Wind“ (2010) ning Tauno Aintsi „3film“ (2010). Ansambel Resonabilis astub üles laupäeval, 27. augustil kell 16 Katlas.