Eesti helilooming Järvi Festivali programmis

Paavo Järvi (Foto: Scanpix)

28. juulil algaval Järvi Festivalil on kavas mitmeid eesti heliloojate teoseid. 28.juulist 4.augustini Pärnus toimuv rahvusvaheline festival saab teoks esimest korda ja selle kunstiline nõustaja on Paavo Järvi. Juba aastaid edukalt toimunud Järvi dirigentide kursustest välja kasvanud festival toob publiku ette mitmeid suurepäraseid muusikuid Eestist ja välismaalt kokku 10 kontserdil. Pärnu kontserdimajas, Eliisabeti kirikus, raekojas jm toimub nii orkestri-, kui kammerkontserte. On kuulda, et tulevikus on festivalil luua lausa oma resideeruva helilooja koht, et festivali tarbeks sünniks ka uut loomingut.

28. juulil kell 20 Pärnu kontserdimajas toimuval Festivali avakontserdil kuuleb Tõnu Kõrvitsa teost “Passacaglia“. Esineb Järvi festivaliorkester, dirigent on Paavo Järvi.

Kammermuusika galakontserdi kavast leiab muuhulgas Arvo PärdiSumma” ja Erkki-Sven TüüriSymbiosise“. Kontsert toimub 30. juulil kell 19 Pärnu kontserdimajas.

31. juulil kell 21 toimub Ammende Villas kontsert “Õhtumuusika Järvidega”, kus muuhulgas võib kuulda Järvide dünastiast pärit noore helilooja Madis Järvi teost “Hetk“.

1. augusti kell 20 kontserdil “Impressioonid” on muuhulgas kavas Eduard Oja Klaverikvintett. Kontserdil esinevad Mari-Liis Päkk ja Marge Uus (viiulid), Andres Kaljuste (vioola), Teet Järvi ja Silver Ainomäe (tšellod) ning Sophia Raman (klaver, Suurbritannia).

2. augustil kell 20 tuleb kontserdil “Ivry Gitlis ja sõbrad” ettekandele Erkki-Sven TüüriAction. Passion. Illusion“, mille esitab Üle-Eestilise Noorte Sümfooniaorkestri kammerkoosseis. Sama kontsert on 6. augustil kell 17 kavas ka Leigo festivalil, sealsel väikse järve laval.