Eesti helilooming kontserdisarjas ABONEMENT 007

Pärnu Ooperi kontserdisari ABONEMENT 007 jätkab pühapäeval, 17. oktoobril kell 14 Pärnu Raekojas eesti heliloominguga. Tartu Uue Muusika Ansambel toob kavas „Pärivoolu“ esiettekandele Andrus Kallastu 1991. aastal kirjutatud dodekafoonilise Prelüüdi ja inventsiooni klaverile. Prelüüdi oreliversioon on kõlanud 2000. aastal osana Kallastu kiriklikust kompositsioonist „Maria“. Kallastu loomingu kõrval saab eesti muusikast kuulata Mirjam Tally minimalistlikus stiilis teost „3 Steps“ klarnetile, tšellole ja klaverile ning kontserdikavale nime andnud Mari Vihmandi teost „Pärivoolu“ viiulile ja klaverile.

Tartu Uue Muusika Ansambel esineb 17. oktoobril koosseisus Tõnu Kalm (klarnet), Kadri Sepalaan (viiul), Lauri Sõõro (tšello) ja Kadri-Ann Sumera (klaver). Lisaks eesti muusikale tulevad ettekandele Manfred Stahnke Sonatiin klarnetile ja klaverile ning Gerhard Müller-Hornbachi Trio.

Kontserdisarja ABONEMENT 007 eesmärk on kanda ette pärnu heliloojate muusikat, anda pärnu interpreetidele võimalus teostada kunstiliselt eredaid kontserdikavu, kaasata pärnakatele lisaks kõrgel tasemel külalismuusikuid ning viia kontserdiprojekte Pärnust välja. Pärast iga kontserti toimub esinejate ja publiku vestlusring. Kontserte korraldab Pärnu Ooper ning sarja kunstiline juht on Andrus Kallastu. Kontserdisarja sügishooaja abonementpääse on müügil Piletimaailmas ning üksikpääsmeid on võimalik osta ka pool tundi enne kontserdi algust kontserdipaigast.

Eesti heliloojate muusikat võib kontserdisarjas kuulda edaspidigi. 24. oktoobril kõlavad soprani Kai Kallastu ja pianisti Diana Liivi esituses Veljo Tormise “Neli kildu”, “Kolm lille” ja “Kimbuke tähti” ning Arvo Pärdi “Partiita”, lisaks Ferenc Liszti loomingut.

31. oktoobri kontsert ongi pühendatud eesti kammermuusikale: Repoo Ensemble (sopran Kai Kallastu, flötist Leonora Palu, tšellist Aare Tammesalu, pianist ja dirigent Andrus Kallastu) esituses kõlavad Kuldar Singi Süit nr. 1 sooloflöödile, Veljo Tormise “Kümme haikut”, Erkki-Sven Tüüri “Dedication” ja Andrus Kallastu “Welt gebaut ist”.

7. novembril kannab Reval Ensemble’i (sopran Kai Kallastu, pianist Lea Leiten, löökpillimängija Madis Metsamart, harf Eda Peäske, flötist Neeme Punder, tšellist Aare Tammesalu, dirigent Andrus Kallastu) kontsert Galina Grigorjeva teose järgi pealkirja “Quasi niente”, lisaks saame Grigorjevalt kuulda teost “Lament”, samuti on kavas Toivo Tulevi “He Rejoices in This World and He Rejoices in the Next World” ja “Leaving the Deep Lane” ning Tõnu Kõrvitsa “Solano” ja “Talve tee”.