Eesti helilooming koorijuhtide naiskoori plaadil

Pühapäeval, 29. aprillil kell 14 esitleb Eesti Koorijuhtide Naiskoor Hopneri majas uut CD-plaati pealkirjaga „Sinu valgus“. Plaadil kõlavad eesti heliloojate Kuldar Singi, Tauno Aintsi, Ester Mägi ja Aare Kruusimäe, lisaks välisheliloojatelt nagu Knut Nystedti, Egil Hovland, Ko Matsushita, Zdenek Lukáš jt. Esitluskontsert toimub Eesti Kooriühingu kontserdisarjas „Cantus Revaliensis“ koostöös Tallinna Kesklinna Valitsusega ja on publikule tasuta. Kontserdil kõlab valik plaadile jäädvustatud 18-st teostest. Koori juhatavad Andrus Siimon ja Õnne-Ann Roosvee.

Plaadi pealkiri on inspireeritud plaadil kõlavast islandi helilooja Hreiðar Ingi Þorsteinssoni ladinakeelsest teosest “Lumen tuum” (eesti k sinu valgust), mis sobib iseloomustama nii ilmalikku kui ka vaimulikku repertuaari. Dirigent Andrus Siimoni sõnul oli plaadi salvestusprotsess tavapärasest pikem, kuna tegemist on üle-eestilise kooriga, kes saab kokku keskmiselt seitse korda aastas. „Esimene salvestus toimus 2010. aasta sügisel ning viimased laulud salvestati käesoleva aasta veebruaris,“ sõnas dirigent. Plaadi toonmeister on Tanel Klesment.

Eesti Koorijuhtide Naiskoor on 1988. aastal professor Ants Söödi eestvedamisel loodud üle-eestiline koor, kus laulab enam kui 40 muusikaõpetajat-koorijuhti üle Eesti. 2011. aastal saavutas koor rahvusvahelisel kammerkooride konkursil Marktoberdorfis Saksamaal II preemia, Eesti Naislaulu Selts tunnistas koorijuhtide naiskoori aasta naiskooriks ja Eesti Kooriühing nimetas dirigent Andrus Siimoni aasta dirigendiks. 2012. aasta märtsis võitis koor Eesti nais- ja neidudekooride võistulaulmisel II koha ja kohustusliku laulu parima esituse eripreemia.