Eesti muusika esileedi Ester Mägi tähistab 95. juubelit

Eesti koorimuusika esileedi Ester Mägi väärikale 95. juubelile pühendatud kontsert toimub 10. jaanuaril kell 19.00 Niguliste kiriku kontserdisaalis. Ester Mägi peenekoelist muusikat on imetletud ja armastatud nii Eestis kui kaugemal. Tema loomingu olulisus peitub armastuses rahvaviiside ning nende ning kasutamises oma loomingus.

Ester Mägi traditsioone austav helikeel on uuenenud läbi poole sajandi, säilitades isikupärase alalhoidlikkuse. Tema loomingu püsitunnusteks on selge vormiloogika, läbipaistev kõlapilt ja intiimne või objektiivne väljenduslaad. Valdavalt on tema teoste aluseks eesti rahvaviisil põhinev või sellele lähedane lakooniline motiivistik. Ester Mägi loomingus on kesksel kohal kammermuusika ja koorilooming.

Ester Mägi 95. sünnipäevale pühendatud kontserdil esinevad Peep Lassmann, Urmas Vulp, Aare Tammesalu, Andres Uibo, Mati Turi, Helen Lokuta, Martti Raide, Keelpillikvartett ja Estonia Seltsi Segakoor, dirigent Heli Jürgenson. Esitamisele tuleb nii koorimuusikat kui instrumentaalseadeid.

Kontsert toimub koostöös Eesti Interpreetide Liidu, Eesti Heliloojate Liidu ja Eesti Kooriühinguga.