Eesti Muusika Päevad 2008

3. aprillil algab taas festival EESTI MUUSIKA PÄEVAD!
Oma tavapärases nii traditsioonidest kui ka uutest ideedest läbipõimunud programmipoliitikas püüab EMP 2008 keskenduda lastele, noortele ja nende (nüüdis)muusikaalasele harimisele. Tänu sellele on seekord kavas rohkesti otseselt õpilastele suunatud üritusi – kahe kontserdiga astub üles Georg Otsa nimeline Muusikakool, publiku ees debüteerib Tallinna Muusikakeskkooli vastloodud uue muusika ansambel, esitlusele tuleb Tauno Aintsi spetsiaalselt keskkooliklasside muusikaõppeks loodud teos koos õppeprogrammiga. Festival algab Tallinna Muusikakeskkooli korraldusel toimuva “Noorte muusikute gala”ga, mis koondab Estonia kontserdisaali omamaist muusikat esitama parimad noored jõud üle kogu vabariigi.

Olles hetkel loobunud “festivali helilooja” formaadist, peame siiski oluliseks keskendumist mõne autori loomingule sügavamalt. Selle võimaluse saame seekord Jüri Reinvere autorikontserdil Niguliste kirikus, kus Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja dirigent Risto Joosti poolt tuleb ettekandele pooleteisttunnine katkematu kava Reinvere uutest ja vanematest teostest koos visuaalse lavastusega. Sama eesmärki kannab ka Uno Naissoo 80. sünniaastapäevale pühendatud autorikontsert, mis on ühtlasi jätkuks eelmisel EMPil alustatud traditsioonile tutvustada Eesti heliloojate kergemuusikalist külge.

Soolokontserdiga astub üles Mihkel Poll. EMP jõuab seekord ka välismaale: 12, 13 ja 14. aprillil toimuvad Eesti Vabariik 90 raames kolm kontserti Soomes, kavaga, mis on ühtlasi 15. aprillil Eesti Muusika Päevade lõppkontserdiks. Esitajaks Tallinna Kammerorkester Eri Klasi juhatusel.
Kogu festivali programmiga saab tutvuda SIIN.

Juba on kiirematel soovijatel võimalik endale soetada festivali PASS ning ka piletid on Piletilevis müügil!