Eesti Muusika Päevad käivitab festivali mini-EMP noortele


Festival Eesti Muusika Päevad (EMP) kutsub esmakordselt kokku noorte muusikahuviliste meeskonna, kelle ülesandeks on Eesti Muusika Päevade laste- ja noortefestivali mini-EMP korraldamine.

10.-17. aprillil 2015 toimuva festivali Eesti Muusika Päevad uus algatus mini-EMP ehk lastele ja noortele mõeldud festival viib eesti kaasaegse klassikalise muusika nii üldharidus- kui ka muusikakoolidesse noori kõnetaval moel. Festival kuulub ka üleriigilisse muusika-aasta programmi.

Festivali moto „Sinu idee loeb!” iseloomustab sündmuse olemust – noored ise töötavad välja kunstilise programmi, valivad esinejad ja esinemiskohad, korraldavad teavitustöö, suhtlevad esinejate ja kontserdipaikadega. Festivali sündmused põimitakse tavapärase EMPi programmiga, mis aitab keskenduda muusikale, väldib nii žanrilist sildistamist kui ka määratlust „noortele ja täiskasvanutele”, julgustades noori külastama festivali kõiki kontserte ja avatud proove.

mini-EMPi korraldusmeeskond moodustatakse üldhariduskoolide aktiivsetest kultuuri- ja meediahuviga gümnasistidest. Neid toetavad nii muusikaõpetajad kui ka rahvusvahelise kogemusega professionaalsed produtsendid, turunduse- ja kommunikatsioonispetsialistid, muusikud ja heliloojad.
Muusikakoolide õppurid koos õpetajatega hoolitsevad kontserdiprogrammi eest. Koostatakse eesti muusika kava, millega esinetakse nii kontserdisaalides kui ka tavatutes paikades. Noored saavad võimaluse esineda uudishimulikule publikule väljaspool harjumuspärast esinemiskeskkonda.
Alates 1979. aastast on Eesti Heliloojate Liit korraldanud festivali Eesti Muusika Päevad, mis on tänaseks kujunenud vanimaks ja olulisimaks eesti uut muusikat tutvustavaks festivaliks Eestis. Sündmuse muudab ainulaadseks esiettekannete rohkus. Festivali kunstilised juhid on Timo Steiner ja Helena Tulve.

Kõigil, kes soovivad mini-EMPis osaleda, palume ühendust võtta kuni 17. novembrini e-aadressil emp.noored@gmail.com. Oodatud on nii noored, muusikud, õpetajad kui ka ettevõtjad ja üksikisikud, kes soovivad anda panuse noorte muusikafestivali käivitamisse. Põhjaliku lisainfo võimalustest leiab aadressil www.helilooja.ee/emp “Uudiste” rubriigist.

Loe lähemalt
Konkurss mini-EMPi meeskonda http://helilooja.ee/emp/2014/11/eesti-muusika-paevad-kutsub-noori-festivalimeeskonda/
Osalemisest mini-EMPil muusikuna http://helilooja.ee/emp/2014/11/2015-aasta-eesti-muusika-paevad-avavad-uksed-noortele-muusikutele/

mini-EMPi toetavad Eesti Muusikanõukogu, Eesti Kultuurkapital, Solaris Keskus AS ja ettevõtjatest eraisikud.

Lisainfo
Madli-Liis Parts
Eesti Muusika Päevad, produtsent
tel 56 201108, e-post madliliis@gmail.com

www.helilooja.ee/emp