Eesti Muusikafond ootab huvilisi digiteeritud heliarhiiviga tutvuma

Eesti Muusikafondi heliarhiivi info on leitav e-kataloogist Ester. Heliarhiivi materjale saab kuulata suurtes raamatukogudes. 

Eesti Muusikafondil on ainulaadne heliarhiiv, mis sisaldab väärtuslikku materjali nii rahvalaulikute ülesvõtetest (vaharullide koopiad) kui professionaalsete heliloojate teoste ettekannetest. Digiteerimise tulemusena päästeti kogu unikaalne materjal hävimisest. Digitaalsele kujule viidi 642 lindil olev materjal ehk 3804 teost ja teose osa, millest valmis 251 CD plaati. Aastaid kestnud protsess on lõpetatud ja info teoste kohta on e-kataloogist Ester avalikkusele kättesaadav ning suuremates raamatukogudes on võimalik kõigi salvestistega tutvuda.

Kokku digiteeriti 3804 teost ja teose osa. Mitu aastat kestnud projekt sai teoks kolmepoolses koostöös: lindid digiteeris Priit Kuulberg, andmed sisestati e-kataloogi ja DIGAR süsteemi Eesti Rahvusraamatukogus, kus seda protsessi juhtis Katre Riisalu, digiteeritavate materjalide metaandmed korrastas ja süstematiseeris Marge Raun. Tema oli ka kogu protsessi eestvedaja. Digiteerimine oli võimalik läbi viia tänu Kultuuriministeeriumilt saadud toetusele.

Tänaseks on kogu info kantud e-kataloogi Ester ja kõik failid on DIGARisse üles laaditud (https://www.ester.ee/search~S7)

Teoseid saab kuulata Tartu Ülikooli raamatukogus, Kirjandusmuuseumi Arhiivraamatukogus, Tallinna Ülikooli Akadeemilises raamatukogus ja
Tehnikaülikooli raamatukogus nn autoriseeritud töökohal. Oma kodusest arvutist neid kuulata ei saa, kuna tulenevalt autorite õigustest on teoste kuulamine reguleeritud Säilituseksemplari seadusega.