Eesti muusikud ja muusika Grammy nominentide hulgas

Eesti muusikud on mitmete salvestustega tänavuste Grammy nominentide hulgas. Arvo Pärdi Sümfoonia nr. 4 kandideerib parima nüüdisklassikateose kategoorias (Best Classical Contemporary Composition). Los Angelese Filharmooniaorkestri salvestuse dirigent on Esa-Pekka Salonen ning see pärineb ECM-i plaadilt “Pärt: Symphony No. 4”. Sama album sisaldab muuseas ka katkendi Pärdi teosest “Kanon Pokajanen“, mille on esitanud Eesti Filharmoonia Kammerkoor Tõnu Kaljuste dirigeerimisel.

Parima kooriesituse kategoorias (Best Choral Performance) on lausa mitu eestlastele hästi tuntud nime. Üks nominentidest on Eesti Filharmoonia Kammerkoori CD „Baltic Runes“, millelt leiab muuhulgas Veljo Tormise ja Cyrillus Kreegi loomingut. Harmonia Mundi välja antud plaadil dirigeerib Paul Hillier, salvestus tehti Tallinna Metodisti kirikus veebruaris 2008.

Grammy nominentide hulka kuulub ka Frank Martini oratooriumi „Golgotha“ salvestus, mis tehti Estonia kontserdisaalis aprillis 2009. Teose esitavad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Capella Amsterdam ja rahvusvaheline solistide ansmabel (Harmonia Mundi), dirigent on Daniel Reuss.

Mõlemad Eesti Filharmoonia Kammerkooriga heliplaadid on esindatud ka mitmete klassikalise muusika raadiojaamade ja muusika-ajakirjade „Best Record of 2010“ listides. Grammy nominendid avalikustati 1. detsembril.