Eestis toimuv World Music Days avaldas kogu kava

Eesti Heliloojate Liit avalikustas sel kevadel Eestis korraldatava maailma suurima nüüdismuusika festivali World Music Days 2019 kava, millest leiab üle 170 teose, sealhulgas üle 20 maailma esiettekande, üle 30 kontserdi ja 20 esinemispaiga. Kogu  rahvusvahelise muusikamaailma fookus on 2.–10. mai Eestis, sest festivalil kõlab viimase kümne aasta maailma parim nüüdismuusika.

Festivali kunstiline juht Märt-Matis Lill: “World Music Days on suurim nüüdismuusika sündmus, mis kunagi Eestis toimunud on. See annab meile ainulaadse ja enneolematu võimaluse kogeda kõike seda, mis maailma erinevates paikades praegusel hetkel luuakse ja teisalt näidata rohkearvulistele külalistele meie rikkalikku ning äärmiselt isikupärast ja kõrgetasemelist muusikamaastikku – sealhulgas nii heliloojaid kui muusikuid”.

„Heliloomingut esitati üle maailma ning ettekandele tulevad teosed valiti konkursi käigus rohkem kui 500 töö hulgast. Lisaks on kunstilised juhid Märt-Matis Lill ning Timo Steiner mõelnud, kuidas luua kokkupuutepunkte erinevate kultuurivaldkondade ja  muusikažanrite vahel. Näiteks toimub koostöös Jazzliiduga nüüdismuusikat, džässi ning kirjandust ühendav luuleprõmmi formaadis kontsert. Publikul on võimalik külastada ka heliobjektide näitust Disaini ja Arhitektuurigaleriis, kus kohtuvad argipäevaobjektid, helid ja tehnoloogia,” toob korraldaja Mari-Liis Rebane näiteid äsja avalikustatud festivali programmist.

Ettekandele tuleb rekordarv teoseid rahvusvahelise festivali ajaloos.  Ürituse avab Lennusadamas Tatjana Kozlova-Johannese teos „Lagunemise ilu”, mis on muusikaline kompositsioon, kus seotakse heli, luule, liikumine ja valgus. Spetsiaalselt on lavastuse jaoks ellu kutsutud peamiselt heliloojatest koosnev muusikakollektiiv.

Suursündmus on Eesti muusikale sümboolne, sest samal ajal tähistatakse Eesti Heliloojate Liidu 95. ja festivali Eesti Muusika Päevad 40. tegevusaastat. Festivali teema on „Läbi laulude metsa”. Ühine rännak lugude ja laulude kaudu keskendub loodusele ja koorilaulule.

Kontserdid toimuvad peamiselt Tallinnas, aga ka Tartus ja Laulasmaal. Muusikat saab nautida Tallinnas Lennusadamas, Kultuurikatlas, Estonia kontserdisaalis, Jaani kirikus, Niguliste muuseumis, Mustpeade majas, ERR-i 1. stuudios, Kanuti Gildi SAALis, Laulasmaal Arvo Pärdi Keskuses, Tartu Jaani kirikus ja mujal. Lisaks toimub tasuta kontserte ning helikunstiga seonduvaid näitusi.
World Music Days on iga-aastane nüüdismuusika festival, mis on kujunenud üheks olulisemaks rahvusvaheliseks kaasaegse muusika suursündmuseks maailmas. 2017. aastal toimus see Kanadas, Vancouveris; 2018. aastal Hiinas, Pekingis ning pärast Eestit rändab 2020. aastal festival Uus-Meremaale, Christchurchi ja Aucklandi.

WMD2019 koduleht

Kava

Videomaterjal

Ettekandele tulev K.F. Gerberi galerii installatsiooni „Antriebe” (2017) tutvustav video.

Festivali tutvustav video