Eesti Heliloojate Liit ja PÖFF kutsuvad heliloojaid osalema rahvusvahelise filmitööstuse kontaktüritusel

Foto: Tanel Meos

Music Meets Film on 21. PÖFFi raames 6. korda toimuv Eesti filmiheliloojaid tutvustav üritus rahvusvahelisele filmitööstusele.

Alatest 2012. aastast on PÖFFi raames aset leidnud Eesti filmimuusika esitlused ning autorite tutvustussessioonid, mis on olnud suunatud nii kohaliku kui ka rahvusvahelise filmitööstuse professionaalidele. 

Korraga on fookuses kuni viis Eesti heliloojat, kellel on potentsiaalne huvi ja valmisolek koostööks välisprojektidega. Tänavu keskendutakse klassikalise muusika tutvustamisele POFFi külastavate filmivaldkonna professionaalidele.

Tasapisi on toimunud üritused hakanud mõju avaldama ning saab näiteid tuua esimestest edulugudes. Toimunud showcase’idel osalemise tulemusena otsustasid režissöör Alexandre O. Philippe ja helilooja Jon Hegel tulla 2016. aastal Eestisse salvestama eesti muusikute ning helirežissöör Johannes Lõhmusega filmimuusikat uuele dokumentaalfilmile “78/52”. USA ühel suuremal filmifestivalil Sundance esilinastunud “78/52”keskendub Alfred Hitchcocki legendaarse «Psühho» ikoonilisele dušistseenile.

Palume enda osalemissoovist märku anda 25. septembriks Heliloojate Liidu emaili aadressil heliloojate.liit@gmail.com 

Music Meets Film kontaktüritus rahvusvahelise filmitööstuse esindajatega toimub 1. detsembril Nordic Hotel Forumispeale mida on osalejad oodatud edasi ERSO kontsertile Regular Crisis Tulevikumuusika sarjast.