Eino Tambergi juubel

27. mail saab 75-aastaseks eesti muusika grand old man Eino Tamberg, kes helilooja ja kompositsiooniprofessorina on mõjutanud Eesti muusikaelu rohkem kui pool sajandit. Eino Tambergi juubeliks on Eesti Muusika Infokeskus andnud välja raamatu “Tundeline teekond”, mille esitlus toimub kolmapäeval, 25. mail kell 17.00 Rahvusooper “Estonia” Talveaias.

Unikaalse foto- ja pildimaterjaliga mahuka kogumiku põhiosadeks on Märt-Matis Lille ulatuslik intervjuu heliloojaga, Evi Arujärve ülevaade Eino Tambergi loomingust ja Raili Sule artikkel lavamuusikast. Kohtumisi ja koostööd heliloojaga meenutavad Jaan Kross, Hans Trass, Anu Kaal, Teo Maiste, Eri Klas, Jaan Rääts, Epp-Maria Kokamägi, Endel Lippmaa, Kurt Masur, Eino Tambergi õpilased jt. Kogumik sisaldab ka helilooja teoste nimekirja, diskograafia ja bibliograafia. Raamatu lisaks on CD Eino Tambergi muusikaga, valiku oma teostest on teinud helilooja ise.
Raamatu ilmumist toetasid Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Helilooja olla ei tähenda peamisena oskust nootides üles kirjutada oma muusikalisi mõtteid – seda oskavad paljud. Heliloojaks olemine tähendab teatud tunde- ja mõttemaailma, mille looja on võimeline oma helisfääri transformeerima. Mul on tunne, et helilooja instrumendiks – nagu pianistil klaver või viiuldajal viiul – on tema ise. Me oleme iseenda instrumendiks ja peame enda seest välja võtma, mis meis olemas on. /Eino Tamberg/

Eino Tambergi juubelit  tähistatakse ka
* ooperi “Cyrano de Bergerac” etendustega 25. ja 28. mail kell 19 Rahvusooperis “Estonia”
* Eesti Muusikaakadeemia kontserdisarja “Jubilate” kontserdiga 27. mail kell 17 EMA kammersaalis. Esinevad EMA üliõpilased.
* Klassikaraadio saadetega “Juubelijutt Eino Tambergiga”, kus elust, loomingust ja loominguimpulssidest vestleb juubilariga Märt-Matis Lill. Saated on eetris 24. mail kell 21 (kordus 28. mail kell 16) ja 31. mail kell 21 (kordus 4. juunil kell 16).