EMTA Sügisfestival 2009

23.-26. september 2009, EMTA, TMKK, Kanuti Gildi SAAL
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia XI Sügisfestival
Tallinnas 23.-26. septembrini toimuv EMTA Sügisfestival toob publiku ette kaasaegset süvamuusikat, kompositsiooniüliõpilaste uudisloomingut ning noorte Eesti heliloojate Monika Mattieseni ja Age Hirve lühiooperid. Vene lavastaja Aleksander Pepeljajevi lavastus „Margarita ja Meister“ EMTA lavakunstikooli 24. lennu etenduses pakub uut käsitlust Mihhail Bulgakovi ”Meistrile ja Margaritale”.

Sügisfestivali avakontsert kolmapäeval, 23. septembril kell 18 toimub akadeemia 90. sünipäeva tähistamiseks endises õppehoones Kivimäel Vabaduse puiesteel, praeguses Tallinna Muusikakeskkooli majas. Avakontserdil kõlab Kivimäel õppinud Eesti heliloojate varane looming – Kangrost ja Sumerast kuni Steineri ja Tallyni. Esinevad EMTA üliõpilased, kaastegevad TMKK õpilased. Sissepääs on tasuta.
Endiste aegade meenutuseks väljub kolmapäeval, 23.septembril kell 17 EMTA juurest Rävala puiesteelt Kivimäele vana armas kollane Ikarus nr 18, mille reisisaatja on EMTA lavakunstikooli XVII lennu vilistlane, kompositsiooniosakonna magistrant, näitleja ja lavastaja Ardo Ran Varres.

Sügisfestivali rahvusvaheline ümarlaud neljapäeval, 24. septembril kell 16 EMTA ooperistuudios keskendub teemale: “Innovatsioon muusikas ja teatris ning kuidas seda praktikas kasutatakse?“ Ümarlaud toimub inglise keeles ning sissepääs on tasuta.

Reedel, 25. septembril ja laupäeval, 26. septembril kell 20 etenduvad Kanuti Gildi saalis lühiooperid „DMeeter“ ja „Tuleloitsija“, mis on valminud Euroopa Sotsiaalfondi projekti „Innovatiivse nüüdismuusikateatri õppe integreerimine EMTA ooperistuudio programmi“ raames.
EMTA tellis 2008.a kompositsiooniosakonnas õppivatelt noortelt heliloojatelt Monika Mattiesenilt ja Age Hirvelt kaks lühiooperit, andes tudengitele võimaluse omandatud oskusi rakendada ja end proovile panna. Oopereid dirigeerib Risto Joost, lavastaja on Liis Kolle, osades EMTA ooperistuudio ja EMTA ansambel. Multimeediaooper “DMeeter” valiti 250 projekti hulgast novembris Vilniuses toimuvale rahvusvahelisele festivalile NEU/NOW, mis on osa Vilniuse Kultuuripealinna programmist.

Kogu EMTA 90. sünnipäevale pühendatud Sügisfestivali kava leiate siit: http://www.ema.edu.ee/index.php?main=1273