Esietendub Monika Mattieseni ja Hasso Krulli multimeediaooper “Loomise mõnu”

1. märtsil esietendub Kumu auditooriumis Monika Mattieseni ja Hasso Krulli multimeediaooper „Loomise mõnu“. Küberstuudio 10. aastapäevaks loodud multimeediaooperile lisanduvad 2. märtsi sünnipäevakontserdil esiettekandele tulev Mirjam Tally “Autumn whispers” ja Erkki-Sven Tüüri “Whistles and Whispers from Uluru” – elektroakustilised teosed flöödile ja kammerorkestrile. Küberstuudioga koos on laval Tallinna Kammerorkester, dirigeerib Risto Joost.

Monika Mattieseni ooper on sündinud Hasso Krulli eepose “Meeter ja Demeeter” ning essee “Loomise mõnu ja kiri” ainetel ning selle esitab Küberstuudio. Erilaadseid kosmogooniaid ühendav ja mõtestav tekst inspireeris siduma muusika-, tantsu- ja sõnateatrit, millele lisandub laval valgus- ja videokunst. Peaosades on Iris Oja ja Mait Malmsten. Koreograaf-lavastaja on Mari Mägi ja kunstnik Reet Aus, helidisaini ja live-elektroonika eest vastutavad Margo Kõlar ja Tammo Sumera ning tehniliste lahenduste eest Vello Vaher. Etenduses teevad kaasa Tallinna Ülikooli Kunstide instituudi koreograafia osakonna tantsijad.

Nii lavastuslikes kui lavakujunduslikes vahendites ja ideestikus toetub lavastus pressiteate andmetel visuaal-füüsilisele teatrile. Jumalanna kehtestab ennast staatilisel vertikaalteljel kandes suurt vesikirbujalgset seelikut, mida kasutatakse ka video projetseerimispinnana. Triksteri pärusmaa on seinad, millel ta areal technique põhiselt mängib gravitatsiooniga ning läbi oma keha positsioneerimisele ruumis seab küsimärgi alla meile harjumuspärase maailma füüsika seadused. Lae all rippuvates lootekottides ühtse kehana figureerivad tantsijad teevad läbi arengu unelevast sültjast massist meelte avanemise ning jäsemete kasutamiseni. Tehnikatest kasutatakse flygrossingut, BMC neuroloogiliste mustrite arengut, kontaktimprovisatsiooni ning grupiakrobaatikat.