Esiettekanded festivalil Klaaspärlimäng 2010

Festivalil Klaaspärlimäng 2010 tulevad esiettekandele Tõnis Kaumanni ja Peeter Vähi teosed, lisaks tähistatakse eraldi kontserdiga Lepo Sumera 60. sünniaastapäeva. Klaaspärlimäng on Tartus 15.-20. juulil 2010, festivali kunstiline juht on Peeter Vähi ning kunstiline nõustaja Risto Joost.

Klaaspärlimängu avakontserdil tuleb esiettekandele Tõnis Kaumanni Sümfoonia. Lisaks on kontserdi kavas Peeter Vähi, Joaquin Rodrigo ja Wolfgang Amadeus Mozarti muusika. Kontserdil esinevad Tallinn Sinfonietta ning kitarristid Slava Grigoryan Austraaliast ja Rémi Boucher Kanadast, dirigeerib Risto Joost. Klaaspärlimängu avakontsert on neljapäeval, 15. juulil kell 20 Tartu Jaani kirikus.

Peeter Vähilt tuleb festivalil esiettekandele teos Raekoja kelladele, klahv-, löök- ja puhkpillidele kontserdil „Brass Echo“, kus astub üles Kaitseväe Orkester Peeter Saani juhatusel. Vähi uudisteose kõrval esitatakse ka Barry E. Kopetzi muusikat. „Brass Echo“ kontsert leiab aset laupäeval, 17. juulil kell 17 Tartu Raekoja platsil.

Lepo Sumera 60. sünniaastapäeva tähistatake esmaspäeval, 19. juulil kel 21 Tartu Jaani kirikus. Juubelikontserdi kavas on kammerteoseid ja muusika kammerooperist „Olivia meistriklass“. Esinevad Tallinn Sinfonietta, sopran Janne Ševtšenko, Kadri-Ann Sumera süntesaatoril ja klaveril, teksti loeb Peeter Volkonski ning dirigeerib Risto Joost. Kaasa teevad Jüri Tallinn (video), Siim Allas (valgus, teater „Vanemuine“) ja Peeter Vähi (heli).