Esiettekanded ja eesti helilooming festivalil Klaver 2012

26. oktoobrist 2. novembrini kestval festivalil Klaver 2012 tulevad esiettekandele uued teosed Margo Kõlarilt, Timo Steinerilt ja Holger Marjamaalt. Kõik kolm kõlavad neljapäeval, 1. novembril kell 16 Estonia kontserdisaalis, kus esinevad II Tallinna pianistide konkursi võitjad Kristi Kapten ja Holger Marjamaa. Lisaks uudisteostele on kavas Alban Bergi Sonaat op 1 ja Sergei Rahmaninovi Sonaat nr 2 b-moll op 36.

Festivalil Klaver 2012 on eesti muusikat kavas veel. Laupäeval, 27. oktoobril kell 16 esineb Estonia kontserdisaalis Maksim Štšura, kelle kavas on ka tema enda Kolm klaveripala.

Pühapäeval, 28. oktoobril kell 16 tähistatab kontserdiga 70. sünnipäeva pianist ja muusikateadlane Vardo Rumessen. Kavas on muuhulgas Mart Saare 24 prelüüdi ja Eduard Tubina Ballaad chaconne’i vormis Mart Saare teemale cis-moll ETW 40.

Esmaspäeval, 29. oktoobril kell 19 esineb Estonia kontserdisaalis Kristjan Randalu, keda teatakse rahvusvaheliselt peamiselt džässpianistina. Festivalil Klaver 2012 on tema kavas lisaks omaloomingule uuelt plaadilt “Equilibrium” ka eesti heliloojate nagu Kustas Kikerpuu, Uno Naissoo, Eino Tamberg ja Ülo Vinter muusika.

Kolmapäeval, 31. oktoobril kell 19 esineb Estonia kontserdisaalis Sten Lassmann, kes hetkel on Heino Elleri klaveriloominguga üle Eesti väikestes kohtades kontserdireisil. Ka tema festivalikavas on palju Ellerit: Teema variatsioonidega h-moll ballaad cis-moll, “Meditatsioon”, “Tants-kapriis” ja Tokaata h-moll. Aastal 2011 Heino Elleri nimelise preemia pälvinud Sten Lassmann käivitas Heino Elleri kogutud klaveriteoste salvestusprojekti firmas Toccata Classics Londonis, ilmunud on ka esimene CD. Kontsert on pühendatud Heino Elleri 125. sünnipäevale.