Esiettekanded kontserdil “Kumisevad killud”

Neljapäeval, 10. veebruaril kell 18 Mustpeade Majas toimuval kontserdil „Kumisevad killud“ tuleb muuhulgas esiettekandele Märt-Matis Lille ja Mart Siimeri teosed. Märt-Matis Lille uus teos „Meenutus“ on tšellole ja kammerorkestrile (solist Valle-Rasmus Roots), Mart Siimeri „Kumisev kild“ viiulile ja kammerorkestrile (solist Maria Tiimus). Kontserdi kavas on ka Ester Mägi Variatsioonid klaverile, klarnetile ja keelpilliorkestrile (1972, solistid Georg Mirek King klaveril ja Konstantin Suhhovski klarnetil). Ülejäänud kava on klassikaline.

Tegemist on juba traditsiooniks saanud Tallinna Muusikakeskkooli solistide ja Tallinna Kammerorkestri ühiskontserdiga, mis varasemalt on toimunud pealkirja all “Kivimäe virtuoosid”. Dirigent on kontserdil Mikk Murdvee. Kontserdi korraldab Tallinna Filharmoonia koostöös Tallinna Muusikakeskkooliga.

Tallinna Muusikakeskkool on asutatud 1961. aastal ja sellel sügisel tähistab kool 50. juubelit. Tegemist on ainulaadse kooliga, kus õpilased saavad gümnaasiumihariduse ja professionaalse muusiku ettevalmistuse. Kooli ühiskontsert Tallinna Kammerorkestriga sümboliseerib kooli väärikat tegevust – koosneb ju Tallinna Kammerorkestergi enamuses Tallinna Muusikakeskkooli vilistlastest. Kontserdi dirigent Mikk Murdvee on kooli vilistlane aastast 1998. Noor dirigent on sügisest 2007 Helsingi Ülikooli Sümfooniaorkestri peadirigent ning juhatanud ERSOt, Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkestrit, Oulu, Lappeenranta, Pärnu ja Haapsalu Linnaorkestreid, SouthBank Sinfoniat Londonis ning palju teisi orkestreid.

Kontserdi noorimad solistid on III klassi õpilane Rasmus Peäske ja IV klassi õpilane Elanor Allmann. Tiheda konkursisõela Eesti parima keelpilliorkestri ees soleerimiseks läbisid edukalt ka Maria Tiimus, Robert Traksmann, Rasmus Andreas Raide, Ingely Laiv, Valle-Rasmus Roots,  Georg Mirek King, Kaia Voitka, Johannes Põlda, Andrei Štin ja Konstantin Suhhovski.

Mõlemad esiettekanded on samuti kooli vilistlastelt. 1994. aastal lõpetanud Märt-Matis Lill ütleb oma teose “Meenutus” tutvustuseks: “Tallinna Muusikakeskkooli initsiatiivil kirjutatud teos on täidetud minu jaoks väga meeldivatest mälestustest ja meenutustest.” Ka 1985. aasta vilistlane Mart Siimer pühendab oma teose Tallinna Muusikakeskkoolile.