Esiettekanded Resonabilise repertuaaris

Ansambel Resonabilise kontserdikavas „rePRESSIOON“ tuleb esiettekandele Kristjan Kõrveri uus teos „Signum Magnum II“, lisaks esitatakse Tanja Kozlova hiljuti loodud teost „Köielkõndija“ ning mitmeid teoseid, mida Eestis ei ole varem kuuldud. Ansambel Resonabilis esineb kavaga „rePRESSIOON“ 24. novembril kell 19 Tartu Kultuuritehases ja 25. novembril kell 19 Tallinnas Theatrumi saalis.

Ansambel Resonabilis koosseisus Iris Oja (hääl), Kristi Mühling (kannel), Tarmo Johannes (flööt) ja Aare Tammesalu (tšello) on oma ebatavalise koosseisu tõttu pidanud pidevalt survet avaldama nii heliloojatele kui endile, et tellida, otsida, leida ja esitleda uut repertuaari. Kavas „rePRESSIOON“ olevad teosed on kõik uued ansambli repertuaaris, neist enamus kõlab esiettekandes Eestis.

Kavas on Kristjan Kõrveri „Signum Magnum II“ häälele, flöödile, kandlele ja tšellole (2009, esiettekanne),  Tatjana Kozlova „Köielkõndija“ häälele, flöödile, kandlele ja tšellole (2009), Maria Kallionpää „Run“ eesti kandlele (2006, esiettekanne Eestis), Dai Fujikura „Still Sweet“ versioon häälele, bassflöödile ja tšellole (1998/2006/2009 versiooni esiettekanne), Kaija Saariaho „Die Aussicht“ seade häälele, flöödile, kandlele ja tšellole (Kristi Mühling) (1998, seade esiettekanne), Keiko Harada „Bone++“ bassflöödile (2000, esiettekanne Eestis) ning Georges Aperghis 2 laulu tsüklist „Cinq Calme-plats“ naishäälele (1992).