Esiettekanded Resonabilise stuudiokontserdil Klassikaraadios

Resonabilis (Foto: Kaupo Kikkas)

Ansambel Resonabilis esineb Klassikaraadio sünnipäevakontsertide sarjas teisipäeval, 10. aprillil kell 19.05 raadiomaja 1. stuudios. Tänavu 10. tegevusaastat tähistav eesti kaasaegse muusika ansambel Resonabilis esitab kevadiselt värske kava. Esiettekandele tulevad Galina Grigorjeva “Insomnia” häälele, flöödile, kandlele ja tšellole (2012) ning Eugene Birmani “I awoke and there were no walls to shield me from the moonlight” (“Ärkasin ning polnud seinu, et kaitsa mind kuuvalguse eest”), oma teise ettekande leiab Jüri Reinvere teos “The Empire of May” ning ansambli lemmikrepertuaarist on kavva valitud Tatjana Kozlova “Köielkõndija”.

Unikaalse koosseisuga ansambel Resonabilis sai nime tänu eesti kandle erilisele järelkõlale (resonabilis – ld. k helisev). Maailmas on vähe rahvusliku päritoluga pille, mille kõla ja mänguvõimalused põimuvad nii hästi klassikaliste instrumentidega. Ansamblile on kirjutanud uut muusikat enamik eesti heliloojatest ning hooajal 2009-2012 oli Resonabilis üks kõige enam uudisloomingut tellinud eesti kammerlikke kollektiive. Resonabilis on kontserte andnud Saksamaal, Soomes, Lätis, Suurbritannias ja Iraanis. Ansamblit iseloomustab uute akustiliste keskkondade avastamine, kontserte on antud kunstigaleriides ja arhitektuuriliselt kõnekates hoonetes. Ansambli koosseisus musitseerivad alates 2002. aastast Iris Oja (vokaal), Kristi Mühling (kannel), Tarmo Johannes (flööt), Aare Tammesalu (tšello), kontserdil on kaastegev Tammo Sumera (live-elektroonika).

Klassikaraadio teeb kontserdist ka otseülekande nii raadio vahendusel kui ka videopildina koduleheküljel. Otseülekannet vahendavad helirežissöör Tanel Klesment ja toimetaja Mirje Mändla.

Klassikaraadio 17. sünnipäev kestab terve aprillikuu, mil raadiomajas toimuvad tasuta stuudiokontserdid ja eetris on erakordselt palju ülekandeid muusikasündmustelt. Juba kolmapäeval, 11. aprillil kell 22 on ansambli Weekend Guitar Trio stuudiokontsert sarjas Areaal LIVE.