Esiettekanded TKO ja TMKK solistide ühiskontserdil

Neljapäeval, 21. jaanuaril kell 18 toimub Mustpeade Maja Valges saalis Risto Joosti dirigeerimisel Tallinna Kammerorkestri (TKO) ja Tallinna Muusikakeskkooli (TMKK) solistide kontsert, mille kavas on mitmeid esiettekandeid.

Spetsiaalselt selle kontserdi jaoks on tellitud Tatjana Kozlova „White Hollow“ kahele flöödile ja keelpilliorkestrile (solistid Heili Rosin ja Anni Ruugla) ning Margo Kõlari Kaks tantsu – „Vallatu serenaad“ ja „Igatsus“ – solistidele ja keelpilliorkestrile (solistid Kristel Liiv flöödil, Ingely Laiv oboel, Mattias Vihmann metsasarvel, Kutt Vaida tromboonil, Karl Johann Lattikas löökpillidel ja Sten Heinoja klaveril). Esiettekandele tuleb ka muusikakeskkooli 12. klassi kompositsiooni õpilase Tauno Vilu teos „Viirastus“ keelpilliorkestrile (õpetaja Alo Põldmäe).

Lisaks on kontserdi programmis Tõnu Kõrvitsa „Safra“ klaverile ja keelpilliorkestrile (solist Auli Lonks), lääne muusikast Frank Martini „Ballaad“ (solist Heili Rosin flöödil), Fritz Kreisleri „Hiina tamburiin“ (solist Robert Traksmann viiulil) ning Antonio Vivaldi Kontsert viiulile, tšellole ja orkestrile B-duur (solistid Katariina Maria Kits viiulil ja Marcel Johannes Kits tšellol) ja Kontsert kahele tšellole ja orkestrile g-moll (solistid Johannes Välja ja Johanna Randvere).