Esilinastub Ardo Ran Varrese muusikaga mängufilm

Laupäeval, 8. jaanuaril esilinastub Tartus Mart Kivastiku mängufilm „Üks mu sõber“, millele on loonud muusika Ardo Ran Varres. Südamlik draama jutustab kaasahaarava loo raske kaotusega silmitsi seisnud inimestest, kes otsivad motivatsiooni eluga edasiminekuks. Filmi produtsent on Anneli Ahven, nauditava rolli teevad armastatud näitlejad Aarne Üksküla, Aleksander Eelmaa, Rita Raave ning Harriet Toompere.

Filmi režissöör ja stsenarist on Tartu kirjanik Mart Kivastik, kelle „Külmetava kunstniku portreed“ mäletab kindlasti iga kultuurihuviline eestlane. Operaator-lavastajaks valiti soomlane Jarkko T. Laine, kelle osalusel on valminud lisaks paljudele Soome filmidele ka seriaal „Klass – Elu pärast“. Kunstnik-lavastaja Katrin Sipelgaga on produtsent Anneli Ahven teinud koostööd sellise filmide raames nagu „Lilja 4 Ever“ ja „Võõras“.

Üks mu sõber linastub 7. jaanuarist 2011 Tartu kinos Cinamon, Tallinnas CCPlazas ja Artises. Haapsalu kultuurimajas näeb filmi 9. Jaanuarist ja Jõhvi kinos Amadeus 11. ja 15. jaanuaril. Seejärel liigub film üle Eestimaa teistesse kinodesse.