Esilinastub portreefilm Erkki-Sven Tüürist

Alates 2. aprillist jõuab filmilinale portreefilm Erkki-Sven Tüürist pealkirjaga „7 etüüdi piltides“. Filmi režisssöör, operaator ja monteerija on Marianne Kõrver, konsultant Ülo Krigul, produtsent Anneli Ahven. Helioperaatorid on Lauri-Dag Tüür ja Ants Andreas, helirežissöör Sven Sosnitski ning kaasprodutsent Heidi Pruuli. Film on valminud produktsioonifirma Exitfilm ja ETV koostöös 2010. aastal. „7 etüüdi piltides“ linastub alates 2. aprillist Tallinnas Coca-Cola Plazas ning liigub edasi Tartusse ja Jõhvi.

“Mida heliloojaks olemine tegelikult tähendab? Kuidas sünnib üks muusikateos? Kuidas moodustuvad esimesest mõttehõllandusest ja graafilisest illustratsioonist esimesed taktid ja sellest edasi kogu teos? Millist vastutust kannab üks helilooja oma kuulaja ees? Filmis jälgitakse heliloojaks olemise erinevaid tahke – teose kirjutamist Hiiumaal Hirmuste metsade üksinduses, teose orkestriproove koostöös tuntud dirigentidega nagu Paavo Järvi ja Olari Elts, reise ja esitlusi maailma eri paigus – Frankfurdis, Amsterdamis ja muidugi Eestis, ning vahetuid kontserdijärgseid emotsioone otse kuulajatelt ning muusikamaailma tipptegijatelt. Lisaks Erkki-Sven Tüüri legendaarse progebändi In Spe kokkutulek.”

Marianne Kõrver on lõpetanud Balti Filmi ja Meediakooli magistriõppe režissöörina 2009. aastal ning on olnud tegev peamiselt dokumentaalfilmide režissöörina. Exitfilmis valmis 2005. aastal muusikadokumentaal Eduard Tubinast, filmi “Erkki-Sven Tüür: 7 etüüdi piltides” loomiseks jälgis Marianne Kõrver peategelast Erkki-Sven Tüüri kolme aasta vältel.

Tutvu treileritega siin, siin ja siin.