Grigorjeva ja Sisaski esiettekanded TMKK kontserdil

Neljapäeval, 9. veebruaril kell 18 tulevad Mustpeade Maja Valges saalis Tallinna Muusikakeskkooli solistide ja Tallinna Kammerorkestri ühiskontserdil “Kivimäe virtuoosid 2012” esiettekandele Galina Grigorjeva ja Urmas Sisaski teosed. Klassika kõrval on kavas Galina Grigorjeva uus teos „Capriccio“ viiulile ja keelpilliorkestrile ning Urmas Sisaski uudisteos Kontsert klaverile ja keelpilliorkestrile pealkirjaga “Total solar eclipse“. Kontserdi dirigent on Mikk Murdvee.

Galina Grigorjeva, kelle muusikat esitab VIII klassi õpilane Jekaterina Sizova, iseloomustab oma teost järgmiselt: „Capriccio tähendab itaalia keeles rõõmsameelset ja elurõõmsat muusikapala. Mulle tundub, et elame keeruliste muutuste ja raskete ülesannete ajal. Me tunnetame headuse ja elurõõmu defitsiiti, aga just need on omadused, mis kujundavad tõelise isiksuse, neid jooni peaksid meie noored talendid säilitama kogu elu jooksul.“

Kosmiliste ideedega Urmas Sisask iseloomustab klaverikontserti “Total solar eclipse“, mis eesti keeles tähendab täielikku päikesevarjatust järgmiselt: “Astronoomide hinnangul on täielik päikesevarjutus kõige kuninglikum nähtus läbi aegade.“ Helilooja on väga rahul enda ja kontserti esitava XI klassi pianisti Kadri Toomoja koostööga.

Kontserdi dirigent Mikk Murdvee on kooli vilistlane aastast 1998. Noor dirigent on sügisest 2007 Helsingi Ülikooli Sümfooniaorkestri peadirigent ning juhatanud ERSOt, Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkestrit, Oulu, Lappeenranta, Pärnu ja Haapsalu Linnaorkestreid, SouthBank Sinfoniat Londonis ning palju teisi orkestreid. 2011. aasta sügisest on Murdvee ka Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri peadirigent.

Tallinna Muusikakeskkool on asutatud 1961. aasta sügisel ja sel õppeaastal tähistab kool oma 50. sünnipäeva. Tegemist on ainulaadse kooliga, kus õpilased saavad gümnaasiumihariduse ja professionaalse muusiku ettevalmistuse. Kooli ühiskontsert Tallinna Kammerorkestriga sümboliseerib kooli väärikat tegevust – koosneb ju Tallinna Kammerorkestergi enamuses Tallinna Muusikakeskkooli vilistlastest. Koostöö Eesti parima keelpilliorkestriga saab teoks juba kuuendat korda ja alati on spetsiaalselt selleks kontserdiks tellitud ka uudisloomingut.