Haaberstis näeb Tauno Aintsi muusikaga kontsert-etendust „Limpa“

Kolmapäeval, 25. mail kell 18 saab Haabersti Vaba Aja Keskuses näha nii lastele kui ka täiskasvanutele mõeldud Tauno Aintsi muusikaga kontsert-etendust „Limpa“. Sündmus kuulub sarja „Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale“, millega Eesti Heliloojate Liit annab oma panuse Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Kontsert-etendus „Limpa“ täidab maikuus Haabersti linnaosas resideeruva helilooja Tauno Aintsi autorikontserdi ülesannet ning on palju lastemuusikat kirjutanud helilooja resideerumiskuu tähtsaim sündmus. „Limpa“ esietendus 2007. aastal Eesti Kontserdi produktsioonina ning on nüüd läbinud väikese uuenduskuuri, et pakkuda rõõmu uutele lastele.

Tauno Aintsi muusikaga kontsert-etendus „Limpa“ on unenäoline teekond, lastele ja täiskasvanutele. “Unemanner on minu jaoks alati olnud kõikide võimaluste maa. On suur rõõm ja võimalus seda pisut jagada,” avas helilooja Tauno Aints 2007. aastal etendusele muusikat kirjutades pisut „Limpa“ muusikalise materjali tagamaid.

Etenduse on Andrus Kivirähki raamatu “Limpa ja mereröövlid” põhjal lavastanud ja dramatiseerinud Andres Dvinjaninov, laulutekstide autor on Urmas Lennuk. Etenduses osalevad näitlejad Alo Kurvits, Anti Kobin, Taavi Tõnisson, Tiina Tõnis, Andres Roosileht, Lee Trei, Ingrid Isotamm, Laura Peterson ja Andres Dvinjaninov. Kontsert-etenduse muusika on salvestanud Noorte naiste koor Miina Veronika Portsmuthi juhatusel, Tallinna Kammerorkester Aivo Välja juhatusel jt muusikud. Sissepääs on kõigile tasuta.

Helilooja Tauno Aintsi loomingus on olulisel kohal nii poplood, süvamuusikasse liigitatavad teosed kui ka neid maailmu ühendav. Iseäranis hästi teatakse Taunot noortelaulupeol laineid löönud „Rongisõidu“ autorina ning ansambli Genialistid endise liikme ja helilooja-arranžeerijana. Muuhulgas on ta kirjutanud muusikat ETV lastesaatele “Buratino tegutseb jälle”, samuti Nukuteatri etendustele “Jussikese 7 sõpra” ning “Hunt ja 7 kitsetalle”.

Eestis on täna palju toredaid heliloojaid, kes on meie jaoks ka maailmalavadel toimetades jäänud Mirjamiks, Tanjaks, Märt-Matiseks, Piretiks, Taunoks, Erkki-Sveniks, Urmaseks ja Tõnuks. Inspiratsiooni saavad nad oma teosteks tihti just kodukandist – miks mitte Tallinna linnaosadest. Euroopa kultuuripealinna aasta jooksul jagavad nad Tallinna linnaosades pisut enda inspiratsioonist taas linnarahvale laiali.

Helilooja Tauno Aints alustas linnaosas resideerumist 11. mail, kui Haabersti Vaba Aja Keskuses esitleti Haabersti tunnusmeloodiat. Nimelt oli kõigil Haabersti elanikel võimalus osaleda oma linnaosa tunnusmeloodia komponeerimises – kogutud viisijuppidest pani Tauno Aints kokku Haabersti tunnusmeloodia. Samas toimus publiku kohtumine Tauno Aintsiga, samuti vaadati arhitekti taustaga Austria kunstniku Tobias Hagleitneri videot, milles ta süvenes Õismäe paneelmaja struktuuri. Kõnealuses lühifilmis „Majapaneel“ kõlas Tauno Aintsi ansambliteos „1film“ Ansambel U: esituses.

Resideeruvate heliloojate sari jätkub sügisel – järgmised heliloojad on Erkki-Sven Tüür Kesklinnas (september), Urmas Sisask Lasnamäel (oktoober) ja Tõnu Kõrvits Nõmmel (november). Resideerumiskogemuse on Euroopa kultuuripealinna aastal enne Tauno Aintsi saanud Mirjam Tally Pirital (jaanuar), Tatjana Kozlova Põhja-Tallinnas (veebruar), Märt-Matis Lill Mustamäel (märts) ning viimati Piret Rips-Laul Kristiines (aprill).