Heino Elleri muusikapreemia laureaat on Tiia Järg

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum kuulutas tänavuseks Heino Elleri muusikapreemia laureaadiks muusikateadlase ja pedagoogi Tiia Järgi – silmapaistva tegevuse eest eesti klassikalise muusika uurimisel, pedagoogitöös ning muusikaajaloo tutvustamisel laiemale ühiskonnale. Preemia pidulik üleandmine toimub 22. märtsil kell 16 Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi sinise laega saalis.

Tiia Järg lõpetas 1965. aastal Tallinna Muusikakooli, 1972. Tallinna Riikliku Konservatooriumi ja 1976. aastal Moskva konservatooriumi aspirantuuri. Tiia Järg on töötanud Kärdla Lastemuusikakooli direktorina, Tallinna 21. keskkooli muusikaõpetajana ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi teadurina. Aastast 1976 on Tiia Järg Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud, kelle õpilaste hulka kuuluvad  muusikateadlased Kaja Irjas, Evi Arujärv ja Anu Kõlar. Tiia Järg on uurinud peamiselt eesti heliloojate loomingut, samuti puhkpillikvinteti žanri kujunemislugu, helikeele probleeme jm. Lisaks eelnevale on Järg avaldanud rohkelt artikleid perioodikas ja erialaväljaannetes.

Heino Elleri nimeline muusikapreemia määratakse preemia põhimääruse järgi noorele heliloojale tema loomingu eest ja/või interpreedile, muusikateadlasele või mõne muu eluala esindajale, kes on oluliselt kaasa aidanud Heino Elleri elu- ja loometöö laiemale tutvustamisele. Käesoleval aastal antakse Heino Elleri nimeline muusikapreemia välja kolmeteistkümnendat korda. Nagu varasematel aastatelgi, kaasneb rahalise preemiaga Heino Elleri voolitud jalutuskepp.

Elleri preemia Nõukogusse kuuluvad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Peep Lassmann, Eesti Heliloojate Liidu esimees Olav Ehala, Eesti Muusikateaduse Seltsi esimees Toomas Siitan, Heino Elleri nimelise Muusikakooli direktor Kadri Leivategija, Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Eero Raun, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi loomenõukogu esimees Marko Lõhmus, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi muusikaosakonna juhataja Risto Lehiste ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi direktor Ülle Reimets.