Helena Tulve ja Tatjana Kozlova esiettekanded

Camilla Hoitenga

Teisipäeval, 23. oktoobril Estonia kontserdisaalis aset leidval Camilla Hoitenga ja Taavi Kerikmäe kontserdil tulevad esiettekandele Helena Tulve ja Tatjana Kozlova uudisteosed. Lisaks on kavas Põhjamaade uus muusika. Sama kava jõuab 15. novembril ka New Yorki.

Vaid solistikarjäärile pühendunud flötist Camilla Hoitenga repertuaar on väga lai – Bachist Stockhausenini. Sama ulatuslik on tema esinemisgeograafia Carnegie Hallist New Yorgis ja Kremlist Moskvas kuni keelatud linnani Pekingis. Ta on esinenud selliste orkestrite ees nagu Londoni Filharmooniline Orkester, Chicago Sümfooniaorkester, Stockholmi Kuninglik Filharmoonia ja Soome Raadio orkester.

Taavi Kerikmäe on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Prantsusmaal Conservatoire National Supérieure de Lyonis nüüdismuusika erialal. Praegu on ta aktiivne vabakutseline kunstnik ja improvisatsiooni ning eksperimentaalse muusika õppejõud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Kontsertidel esineb Taavi klaveril, mitmesugustel klahvpillidel, tereminil, eritellimusel ehitatud elektroonilistel instrumentidel ja live-elektroonikal.