Helena Tulve kohaspetsiifiline teos Tallinna Merepäevadel

Helena Tulve (Foto: Tarvo Hanno Varres)

Tallinna merepäevadel tuleb esiettekandele Helena Tulve ja Tarvo Hanno Varrese Euroopa kultuuripealinna aastaks loodud uudisteos „Sool“, millega avanevad publikule Eesti Meremuuseumi valmimisjärgus Lennusadama angaarid. Teos on mõeldud spetsiaalselt arhitektuuri ajaloos tähelepanuväärses vesilennukite angaaris esitamiseks, arvestades ruumi haruldasi kupleid ja nende akustilisi eripärasid. “Sool” kantakse ette reede, 15. juuli ja laupäeva, 16. juuli õhtul kell 22. Tallinna Merepäevad 2011 on Euroopa kultuuripealinna rannaala olulisim sündmus sel suvel, festival toimub 15.-17. juulil.

Teose tekstid on kirjutanud Maarja Kangro. Esinevad sopranid Eve Kopli ja Tui Hirv, Riivo Kallasmaa (oboe), Kristi Mühling (kannel) ja ansambel Paukenfest.

Reedel, 15. juulil kell 19.30 on Merepäevade kavas ühtlasi Nargenfestivali programmi kuuluv kontsert, kus saab kuulda Margo Kõlari Missa esiettekannet ning Cyrillus Kreegi Reekviemi. Noblessneri valukojas toimuv kontsert on pühendatud meres hukkunute mälestuseks.