Helena Tulve sai Prantsuse Kunstide ja Kirjanduse ordeni

Helena Tulve (Foto: Tarvo Hanno Varres)

Helena Tulve sai täna, 18. jaanuaril toimuval vastuvõtul Prantsuse Kunstide ja Kirjanduse ordeni. Kultuuriminister Rein Lang tänas Eesti loomeinimesi ja teisi Eesti-poolseid koostööpartnereid, kes aitasid kaasa Pariisis ja Pariisi regioonis toimunud Eesti kultuurifestivali Estonie tonique õnnestumisele. Vastuvõtul osalesid Prantsuse suursaadik Frédéric Billet ja välisminister Urmas Paet.

Prantsuse suursaadik Frédéric Billet tunnustas vastuvõtul Eesti-Prantsuse kultuurisuhete edendajaid. Prantsuse Kunstide ja Kirjanduse ordeni (l´Ordre des Arts et Lettres) said lisaks helilooja Helena Tulvele ansambli Vox Clamantis kunstiline juht Jaan-Eik Tulve ning festivali Estonie tonique Eesti-poolne koordinaator, Kultuuriministeeriumi asekantsler Ragnar Siil. Kunstide ja Kirjanduse ordeni pälvisid ka režissöör Ilmar Raag ning lavastaja (ja prantsuse keele õpetaja) Lembit Peterson, kellele antakse orden ülem hiljem.

Pariisis ja Pariisi regioonis oktoobri- ja novembrikuus toimunud Eesti kultuurifestival Estonie tonique on seni suurim kultuurikoostöö projekt Eesti ja Prantsusmaa vahel. Kahe festivalikuu jooksul käis Prantsusmaal üle 200 Eesti esineja ning toimus rohkem kui poolsada üritust. Festival toimus Eesti ja Prantsuse kultuuri- ja välisministeeriumide koostöös, programmi viisid vahetult ellu Prantsuse Instituut ja Eesti suursaatkond Pariisis.

Festivali raames andis Prantsuse kultuuriminister Frédéric Mitterrand helilooja Arvo Pärdile üle Prantsusmaa kõrgeima riikliku autasu, auleegioni ordeni rüütlikraadi.