Helena Tulve “Sula” järjekordne edu rahvusvahelisel konkursil

Eile, 20 juulil anti Stuttgartis Helena Tulve´le üle preemia “ISCM-CASH Young Composers Award”. Nimetatud preemiat annab välja 1922. aastal asutatud Rahvusvaheline Kaasaegse Muusika Ühing (ISCM – International Society for Contemporary Music), mille liige on ka Eesti Heliloojate Liit. Maineka preemia pälvis Tulve orkestriteos “Sula”, mis kõlas ISCM-i poolt korraldatava igaaastase festivali “World Music Days” avakontserdil Stuttgarti Raadio Sümfooniaorkestri ja dirigent Lucas Vis´i esituses. ISCM-CASH preemia kandidaatideks on kõik selle kahenädalase festivali kavas olevad heliloojad, kes on kandideerimise hetkel alla 35 aasta vanad. Festivali kava koostatakse ISCM-i liikmete ettepanekutest ning sel aastal oli esitatud preemiakandidaatide nimekirjas kokku 40 teost väga laia geograafilise haardega –  Leedust kuni Lõuna-Aafrikani. Eesti Heliloojate Liidu poolt esitatud kandidaatide hulgas olnud Tulve teosele ei ole see esimene kord rahvusvahelise tähelepanu osaliseks saada: aastal 2004 võitis “Sula” Pariisi Rostrumil esikoha, mida peetakse hektel üheks olulisemaks tunnustuseks süvamuusika alal kogu maailmas. Lisaks tunnistati “Sula” salvestus  2005 aasta Eesti parimaks klassikaplaadiks.

ISCM-CASH preemiasumma 2500 $ on välja pannud Hong-Kongi Autorite Ühing (CASH – Composers and Author´s Society of Hong-Kong) ning sellega kaasneb ka tellimus uuele teosele, mille ettekanne saab olema Amsterdamis toimuval Gaudeamus Music Week´il järgneva kolma aasta jooksul vastavalt kokkuleppele heliloojaga.

Hiljuti määrati Tulvele ka Monaco prints Pierre´ fondi heliloomingu auhind. Nii see kui ka eilne autasu tõestavad eesti heliloomingu konkurentsivõimelisust kõige kõrgemal rahvusvahelisel tasemel.