Helilooja Aleksandr Žedeljov annab välja MODULSHTEINi neljanda albumi

Sellel nädalal (5.mail) ilmub helilooja ja Vene Teatri muusikajuhi Aleksandr Žedeljovi muusikalise projekti MODULSHTEIN neljas album. MODULSHTEINi stiilideks on elektrooniline jazz, future jazz ja IDM.

MODULSHTEIN sai alguse 5 aastat tagasi ja on selle aja jooksul välja andnud 3 vinüülalbumit (albumid on saadaval kõikidel muusikaplatvormidel). MODULSHTEIN on üles astunud kõigil Eesti suurimatel muusikafestivalidel (Jazzkaar, Tallinn Music Week, Station Narva, jt). MODULSHTEINi muusika on kõlanud ka paljudes Vene Teatri lavastustes („Kui tähtis on olla tõsine“, „Teisest silmapilgust“, „Tuleb/Ei tule. Eesti 100 aasta pärast“, jpt). Eesti Vabariigi sajanda aastapäeva raames valminud lavastuse „Tuleb/Ei tule. Eesti 100 aasta pärast“ jaoks loodud muusika sai ühtlasi aluseks MODULSHTEINi teisele albumile UTOPIA.

Uus plaat on MODULSHTEINi kõla terviklik ümbermõtestamine ning albumist IM(age) kujunes justkui uus hingamine valitud suunal. Kogu album salvestati live-stuudios, kasutades sämplereid, trummimasinaid, legendaarset Rhodese klahvpilli ja Moogi analoogsüntesaatoreid. Projekti põhiidee ja kontseptsioon oli kammermuusika ja jazzi ühendamine kaasaegse elektroonilise muusikaga, samuti arvuti kasutamisest loobumine. Album sisaldab katkendeid keelpillikvartetile Preziozo String Quartet loodud muusikast, mis kõlas Aleksandr Žedeljovi 2021. aastal ilmunud kammermuusika plaadil Identity, klarnetisämplid Marten Altrovi esituses, samuti klaverivariatsioone autori esituses. DJ Bandit salvestas albumi jaoks klassikalisi vinüüli skrätše ning erikülaline Aleksander Paal lisas kompositsioonidele saksofonil esitatud jazzmeloodiaid.

Mitmeid laule sellelt albumilt on võimalik kuulda juba enne plaadi ilmumist. Nii on näiteks publik juba tuttav lavastuse „Surnud hinged“ lõpulooga. Uuel albumil kõlab ka veebruaris esietenduva lavastuse „Kunksmoor“ tunnuslaul „Nõiavägi“.

Suure osa albumist moodustavad 2022. aasta septembris esietendunud Fine5 Tantsuteatri lavastuses EUTOPIA kõlanud kompositsioonid IM, Mag, PP ja Robot with Love. Lugu Spontaneously kõlas Sõltumatu Tantsu Lava teoses Sinule, FF aga oli Riia Digital Art House teatri lavastuse The Last Human (põhineb George Orwelli romaanil 1984) peateemaks. IM(age) ilmub sarnaselt MODULSTHEINi eelnevatele albumitele vinüüli kujul ja on saadav ka kõigil veebiplatvormidel.

Albumi kaanekujunduse autoriks on isikupärase stiiliga kunstnik Anton Arhipov, kes on juba mitmeid aastaid loonud maale sirkli abil. Arhipov valmistas albumi välis- ja sisekaane jaoks mitu maali, mis täiendavad suurepäraselt minimalismil ja tsüklilisusel põhinevat muusikat. 5. mail toimuval albumiesitlusel saab näha ka kunstniku teisi töid.

Uut plaati saab kuulda siin