Helilooja, kes sa oled? – kohtumine Age Hirvega

T 24. oktoobril kell 19.00 Von Krahli teatri saalis
Eesti Heliloojate Liidu uue üritustesarja
HELILOOJA, KES SA OLED?
teisel kohtumisel on publiku ees õhtu peakülaline Age Hirv.
Ettevõtmise eesmärk on tutvustada muusikahuvilistele tänaste Eesti heliloojate mõtteid ja muusikat…
nii, et pilt saab selgemaks nii neile, kes neid ei tunne, kuid peaks tundma, kui ka neile, kes neid tundma ei peaks, aga tunnevad siiski. Põnevate küsimuste kaudu saavad avalikuks heliloojate mõtted ja tundmused. Tänuväärse publiku hulka arvame nii loomeliitude liikmed, laiema kultuurihuvilise publiku kui ka loomulikult üliõpilased ning muu ärksama noorsoo.

Heas ja sõbralikus õhkkonnas saab sõna eelkõige helilooja ise, kõneldes ilust ja loomisevalust; sellest, mis on muusika, mis on hea muusika ja miks on tema muusika. Seejärel annab jutujärje üle mõnele oma sõbrale, kes räägib, kellega meil õhtu peategelase näol tegu on ja miks ta muusika ja mõtted nii kuradima head on.

Kuulamiseks on heliloojal kaasas nii oma kui talle häid ja paremaid elamusi pakkunud võõrast. Ning ehk ka mõni elus muusik!

Age Hirv on nooremapõlve helilooja, kes käib helidega ümber ettevaatlikult, kaalutlevalt, kuid kindla sisemise veendumuse järgi. Tema muusika on peenekoeline, kuid laetud tugeva, justkui tardunud energiaga. Teisipäeval 24ndal oktoobril kell 7 Von Krahli teatri saalis toimuvas vestlusringis avab ta oma mõttemaailma lisaks helidele ka sõnades – rääkides asjadest, millest kunstnik tavaliselt võibolla vaikib ning mis ei pruugi üldse tingimata ja ainult muusikavaldkonda puudutada. Timo Steineri juhtimisel saavad avalikuks helilooja mõtted ja tundmused. Muusikaliselt sisustavad õhtut katked Age Hirve loomingust nii lindilt kui elavas ettekandes Tarmo Johannese poolt.
Sissepääs muidu.