Helilooja, kes sa oled?

Sel hooajal alustab Eesti Heliloojate Liit uut üritustesarja
HELILOOJA, KES SA OLED?
Esimene kohtumine toimub teisipäeval
26. septembril kell 19.00 Von Krahli teatri saalis Peeter Vähiga.

Idee on väga avatud ja hubases vormis elustada heliloojate liidu vana hea muusika ühiskuulamise tradititsioon. Iga kuu mõnel teisipäeval on üks õhtu ühe helilooja kunstilise juhtimise all, kus ta esitleb oma muusikat ja mõtteid. Õhtu lõppeb alati elava arutelu ja küsimustesajuga publiku poolt. Ettevõtmise eesmärk on tutvustada  muusikahuvilistele tänaste Eesti heliloojate mõtteid ja muusikat nii, et pilt saab selgemaks nii neile, kes neid ei tunne, kuid peaks tundma, kui ka neile, aga kes neid tundma peaks, aga tunnevad siiski.
Heas ja sõbralikus õhkkonnas saab sõna eelkõige helilooja ise, kõneldes ilus ja loomisevalust; sellest, mis on muusika, mis on hea muusika ja miks on tema muusika. Seejärel annab ta jutujärje üle mõnele oma sõbrale, kes räägib, kellega meil õhtu peategelase näol tegu on ja miks ta muusika ja mõtted nii kuradima head on.
Põnevate küsimuste kaudu saavad avalikuks heliloojate mõtted ja tundmused. Tänuväärse publiku hulka arvame nii loomeliitude liikmed,  laiema kultuurihuvilise publiku kui ka loomulikult üliõpilased ning muu ärksama noorsoo.

Peeter Vähiga aitavad kohtuda Timo Steiner, Aivar Mäe, Neeme Punder; toimub uue vinüülplaadi presentatsioon.

Sissepääs muidu.