Ilusat muusikapäeva!

Muusikapäeval on kõigil võimalik külastada meie tippkollektiivide kontserte ja proove, kuulata nii professionaalseid muusikuid kui ka oma muusikutee alguses olevaid talente. Päev on täis üllatusi ja muusikat võib 1. oktoobril kohata seal, kus seda oodata ei oskaks. Kontserdid toimuvad mitmel pool ühistranspordis, pankades, kaubanduskeskustes, kirikutes, riigiasutustes, koolides ja lasteaedades, rahvamajades ning Eesti Katiseväe baasides. Muusikapäeva märksõna “Kuula!” kutsub üles kuulama ja märkama muusikat ning helisid meid ümbritsevas keskkonnas ning mõistma, millist osa mängib muusika me igapäevases elus.

Päevased üritused kulmineeruvad õhtuse muusikapreemiate tseremooniaga, kus Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu annavad üle igaaastased muusikapreemiad. Eesti Kultuurkapital annab välja üheksa preemiat ning Eesti Muusikanõukogu kolm: interpretatsiooni-, heliloomingu- ja preemia muusikaelu jaoks olulise ning väljapaistva tegevuse eest, mille väljaandmist toetavad Kaubamaja AS ja Eesti Autorite Ühing ja Helikunsti Sihtkapital. Preemiate tseremooniast teeb otseülekande Eesti Televisioon (ülekanne algab 1.10 kell 19.00 ETVs). Preemiate tseremooniale järgneb muusikapäeva tähistamine muusikute ühise peoga Wabadus Cafes.

Muusikapäeva eesmärgiks on väärtustada ja tutvustada muusikakultuuri, samas ka tutvustada Eesti muusikuid ja nende elukutset. Muusikapäeva programm on heatahte projekt, mis annab kõigile võimaluse tasuta osa saada erinevatest kontsertidest. Kõik muusikapäeva kontserdipaigad on andnud oma ruumid kasutada tasuta ja ka muusikud astuvad programmis üles tasuta.

Rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse ülemaailmselt 1. oktoobril. Traditsioon algatati 1975. aastal Rahvusvahelise Muusikanõukogu tollase presidendi, legendaarse viiuldaja Yehudi Menuhini eestvõtmisel, kes kutsus sel päeval üles teadvustama muusika tähtsust kõigi inimeste elus, rõhutama, et muusika on üks inimkonna alustalasid.

Ilusat muusikapäeva !

1. oktoobri Muusikapäeva programm on üleval aadressil www.muusikapäev.ee , külasta ka Muusikapäeva Facebooki lehte .