Keremi, Kriguli ja Kõrvitsa looming TMKK juubelikontserdil

Tallinna Muusikakeskkooli juubelinädal tipneb sümfooniakontserdiga “Eesti muusikute gurmee. TMKK 50“, kus saab teiste hulgas kuulda Tõnu Kõrvitsa, Ülo Kriguli ja Mihkel Keremi teoseid. Esinevad solistid Toomas Vavilov (klarnet), Martin Kuuskmann (fagott), Andrus Haav, Arvo Leibur (viiul), Henry-David Varema (tšello), Vambola Krigul (löökpillid), Ivari Ilja, Mihkel Poll (klaver) ja Annely Peebo (metsosopran). Eesti Riikliku Sümfooniaorkestrit juhatavad dirigendid Olari Elts, Tõnu Kaljuste, Mikk Murdvee, Andres Mustonen, Paul Mägi, Vello Pähn ja Anu Tali. Kontsert toimub Reedel, 11. novembril kell 19 Estonia kontserdisaalis.

1961. aastal asutatud Tallinna Muusikakeskkooli vilistlaste hulka kuulub suurem osa eesti muusikute – dirigentide, heliloojate, õpetajate ja interpreetide, sh ERSO orkestrantide – paremikust. Kooli 50. aastapäeva kontserdi esinejad on aktiivselt tegevad nii Eesti kui ka rahvusvahelises muusikaelus.

Tallinna Muusikakeskkoolis saavad õpilased gümnaasiumihariduse ja professionaalse muusikalise ettevalmistuse, mis tagab edu sisseastumisel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse ja teistesse maailma muusikakõrgkoolidesse. Muusikakeskkooli õpilased on võitnud auhinnalisi kohti nii riigisisestel kui rahvusvahelistel konkurssidel.